PL

Genewa WCPT 2019

The World Confederation for Physical Therapy (WCPT) to największa światowa organizacja zrzeszająca fizjoterapeutów z ponad 100 państw. Cyklicznie, co dwa lata, organizowany jest Światowy Kongres Fizjoterapii. W tym roku to międzynarodowe “święto fizjoterapeutów” odbyło się w Genewie, w dniach 10-13 maja.
Kongres to wydarzenie, którego wymiar merytoryczny i skala organizacyjna zadziwiają – wystarczy spojrzeć na zestaw imponujących statystyk.

> 4000

UCZESTNIKÓW

305

MÓWCÓW

8

PARTNERÓW
(W TYM KIF)

26

SYMPOZJÓW

47

SESJI DYSKUSYJNYCH,
NETWORKINGOWYCH

222

SESJI
PLAKATOWYCH

Krajowa Izba Fizjoterapeutów była jednym z najważniejszych partnerów wydarzenia, reprezentując osiągnięcia polskiej fizjoterapii. Przez nasze biało-czerwone stoisko przewinęło się mnóstwo odwiedzających, a każdy z nich nie tylko poznał Polskę, polską fizjoterapię, ale też dowiedział się, jak w praktyce wygląda “polska gościnność” 🙂 Nasz udział w Kongresie w liczbach

6

WYSTĄPIEŃ USTNYCH

21

PLAKATÓW

12

PROMOCJA UCZELNI
KSZTAŁCĄCYCH FIZJOTERAPEUTÓW

1

AUTORSKI WARSZTAT

100 KG

PYSZNYCH POLSKICH “KRÓWEK” 🙂

1 500 

KATALOGÓW


NAJLEPSZE NA ŚWIECIE DUŻE STOISKO NA KONGRESIE!

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami uczestniczek Kongresu z Zespołu Tematycznego do spraw Międzynarodowych KIF.

Weronika Krzepkowska

“Przygotowania do Kongresu rozpoczęły się już we wrześniu 2018 roku, po podpisaniu umowy partnerskiej z organizatorem. Zespół ds. Międzynarodowych, w ścisłej współpracy z Biurem KIF, rozpoczął zbieranie pomysłów i dzień po dniu realizował projekt. Chcieliśmy przede wszystkim pokazać nowoczesne oblicze polskiej fizjoterapii na kilku płaszczyznach. Zależało nam, aby zaprezentować wysoki poziom kształcenia fizjoterapeutów w Polsce, wypromować krajowych producentów renomowanego sprzętu rehabilitacyjnego oraz wiodące placówki fizjoterapeutyczne. Dodatkowo uznaliśmy, że warto zadbać również o prezentację organizacji pacjentów, głównie skoncentrowanych na chorobach rzadkich. Do współpracy zaprosiliśmy prawie sto uczelni z całej Polski kształcących fizjoterapeutów, a także kilkadziesiąt podmiotów i producentów, których zadaniem było przygotowanie promocyjnego filmu oraz ulotki.” 

Czytaj dalej…

Dalia Woźnica

“Przed Kongresem zorganizowano dwudniowe spotkanie Zarządu WCPT (tzw. General Meeting lub GM), który obliguje przedstawicieli wszystkich państw zrzeszonych w Konfederacji do czynnego uczestnictwa w głosowaniu. Podczas GM wybrano nowy zarząd, przedstawiono budżet na kolejne 4 lata kadencji oraz znowelizowano konstytucję Konfederacji. Prezydentem WCPT ponownie została Emma Stokes, której serdecznie gratulujemy reelekcji!”

Czytaj dalej…

Joanna Tokarska

“Kongres WCPT to miejsce, w którym spotyka się cały fizjoterapeutyczny świat, a uczestniczący w nim ludzie nadają głębszy sens globalnej jedności zawodowej. Jak mówią organizatorzy: „Spotykamy się, poznajemy, dzielimy wiedzą, rozmawiamy, śmiejemy, biesiadujemy, tworzymy trwałe przyjaźnie – dlatego stajemy się lepsi.””

Czytaj dalej…