PL

Finezjo – elektroniczna dokumentacja medyczna dostępna także dla podmiotów leczniczych

Finezjo dla podmiotów leczniczych jest już dostępne! Ta długo oczekiwana wiadomość stała się faktem, o czym miło nam poinformować! Pierwsza odsłona bezpłatnej aplikacji do dokumentacji medycznej dla fizjoterapeutów miała miejsce w styczniu tego roku. Dziś z aplikacji korzysta już kilka tysięcy indywidualnych praktyk. Po niespełna 10 miesiącach zaawansowanych prac, w poniedziałek 9 listopada, swoją premierę miała wersja dla podmiotów leczniczych.

To naprawdę znaczny krok naprzód w reformie polskiej rehabilitacji. Jesteśmy jedynym samorządem zawodowym, który bezpłatnie dostarcza swoim członkom najwyższej jakości i spełniające wszystkie wytyczne oprogramowanie do elektronicznej dokumentacji medycznej. Dotrzymaliśmy obietnicy i aplikację dla podmiotów dostarczyliśmy jeszcze przed końcem okresu przejściowego dla formy prowadzenia dokumentacji. Dzięki temu obecnie właściwie większość fizjoterapeutów w Polsce ma naprawdę świetne narzędzie do prowadzenia dokumentacji, a tym samym realizowania obowiązku wynikającego z zapisów ustawy.

Zaletą Finezjo jest przede wszystkim to, że jest aplikacją bezpłatną. Zostało stworzone i jest rozwijane z części składek, które opłacają fizjoterapeuci. Cieszymy się, że pomimo najniższej składki spośród innych zawodów medycznych, możemy dostarczać naszej grupie zawodowej nowoczesne i wysoce funkcjonalne narzędzie.

Wersja dla podmiotów leczniczych daje mnóstwo możliwości, od wygodnego i kompleksowego zarządzania placówką, aż po synchronizację z Narodowym Funduszem Zdrowia. Do dyspozycji użytkowników jest m.in. przejrzysty kalendarz z wieloma funkcjami, który można świetnie dostosować pod potrzeb swojego podmiotu, intuicyjny grafik ułatwiający zarządzanie personelem, czy dedykowane karty badania. Aplikacja jest wyjątkowa, ponieważ może z niej skorzystać każdy pracownik podmiotu, a więc nie tylko fizjoterapeuta! Projektując aplikację pamiętaliśmy o tym, jak istotna dla dobra pacjenta jest praca całego zespołu zatrudnionego w placówce. Było więc jasne, że wersja dla podmiotów musi być dostępna dla wszystkich. Dopasowaliśmy aplikację do potrzeb każdego pracownika podmiotu! Dzięki temu może z niej korzystać zarówno administrator, jak i pracownicy administracyjni, fizjoterapeuci i inni specjaliści medyczni. Każda z tych „ról” ma swój osobny, spersonalizowany dostęp i szereg uprawnień do wykorzystania. Finezjo pozwala więc na kompleksową obsługę podmiotu leczniczego, i to bezpłatnie.

Oczywiście to nie wszystkie zalety aplikacji! Finezjo pozwala personalizować powiadomienia SMS dla pacjentów, ma bazę gotowych i zweryfikowanych przez prawników wzorów dokumentów, ponad 70 testów aktywności z instruktażami video, kreatory własnych testów, zaleceń i ćwiczeń, modele anatomiczne do wizualizacji dolegliwości i wiele innych pomocnych w codziennej pracy funkcji. Dla wygody użytkowników i pacjentów aplikacja jest także zintegrowana z serwisem Znajdź Fizjoterapeutę i z kalendarzem Google.

Zapraszamy do odwiedzenia nowej, bardzo przejrzystej strony Finezjo – finezjo.pl, gdzie pokazujemy zalety i możliwości aplikacji. Aby założyć konto i zacząć korzystać wystarczy się zarejestrować. Proces rejestracji jest szybki i bardzo prosty. Przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia tak naprawdę od 1 stycznia 2021 będziemy zobowiązani do prowadzenia dokumentacji w formie elektronicznej. Zachęcamy fizjoterapeutów, aby nie zwlekali do końca roku. 

Dokładamy wszelkich starań, aby oprogramowanie najpełniej odpowiadało potrzebom fizjoterapeutów, dlatego w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości można skorzystać z rozbudowanego Centrum Pomocy – pomoc.finezjo.pl lub skontaktować się z Zespołem Finezjo pod adresem: [email protected].