PL

Film o Nas, dla Nas i Naszych pacjentów

Już wiemy, że z pewnością skutki pandemii będziemy odczuwać jako społeczeństwo przez kolejne dziesięciolecia. Fizjoterapia jest istotnym etapem powrotu do zdrowia i wspólnie powinniśmy zachęcać pacjentów do skorzystania z tej formy leczenia. Krajowa Izba Fizjoterapeutów stworzyła film edukacyjny dla pacjentów, który pokazuje, jak w praktyce może wyglądać wsparcie fizjoterapeuty. Udostępniajmy ten film w mediach społecznościowych! Promujmy fizjoterapię i wspólnie budujmy prestiż naszego zawodu! Niech film trafi do naszych pacjentów, ich rodzin! Niech będzie wizytówką tego, co potrafi każdy fizjoterapeuta!

Mirek Zbrojewicz, aktor, który wcielił się w rolę pacjenta – bohatera filmu, sam jest ozdrowieńcem i na własnej skórze przekonał się, jak podstępna jest ta choroba.

Filmowa fizjoterapeutka naprawdę wykonuje ten zawód. Pokazujemy realną wizytę, podczas której pacjenta czeka wywiad i badanie funkcjonalne. Podkreślamy samodzielność fizjoterapeuty jako profesjonalisty medycznego, który projektuje indywidualną terapię, czuwa nad jej przebiegiem, jest edukatorem i instruktorem, a w razie konieczności modyfikuje proces leczenia. Przez cały czas trwania terapii jest w bliskim kontakcie z pacjentem, wspiera go i monitoruje efekty i postępy.

Film o fizjoterapii postcovidowej powstał z myślą o fizjoterapeutach i ich pacjentach. To zaklęta w 59 sekundach opowieść o stopniowym powrocie do zdrowia. Zależało nam na tym, aby pacjenci dowiedzieli się, czego mogą się spodziewać po wizycie w gabinecie i nie obawiali się pracy z fizjoterapeutą. Pokazujemy pozytywne efekty fizjoterapii oraz na czym polega współpraca z pacjentem. Mamy nadzieję, że dzięki temu zmotywujemy wiele osób do podjęcia walki o swoje zdrowie i przywrócenie sprawności.

Coraz więcej pacjentów korzysta z portalu Znajdź Fizjoterapeutę – miesięcznie odwiedza ten serwis już ok. 30 tysięcy unikalnych użytkowników. Cieszy nas też to, że ta liczba systematycznie rośnie! Każdy, kto odwiedza Znajdź Fizjoterapeutę potrzebuje porady zaufanego fizjoterapeuty, dlatego zagląda właśnie tutaj.

Fizjoterapeuto, daj się znaleźć – wypełnij wizytówkę i bądź widoczny dla pacjentów. Już blisko 4 tysiące fizjoterapeutów ma wypełnione profile w Znajdź Fizjoterapeutę!

Wspólnie przekonujmy pacjentów do fizjoterapii!

Dowiedz się więcej o udziale Mirka Zbrojewicza w kampanii promującej rehabilitację postcovidową: https://glosfizjoterapeuty.pl/2021/03/znani-aktorzy-promuja-zalecenia-dot-rehabilitacji-po-covid-19/