• 11 maja 2023
  • 23:00
  • Wisła

Krajowa Izba Fizjoterapeutów pragnie poinformować o objęciu patronatem honorowym prezesa KRF 26. Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, która odbędzie się w dniach 11-13 maja 2023 roku w Wiśle.

26. Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego to coroczne spotkanie specjalistów, zajmujących się rehabilitacją kardiologiczną, prewencją chorób układu krążenia i innymi formami aktywności fizycznej, która ma prowadzić do poprawy stanu naszego zdrowia.

Ta trzydniowa konferencja przeznaczona jest dla lekarzy kardiologów, specjalistów rehabilitacji medycznej oraz innych specjalności, którzy w swojej codziennej praktyce zajmują się rehabilitacją i fizjologią wysiłku, ale także dla fizjoterapeutów, pielęgniarek, techników i przedstawicieli innych zawodów medycznych, zainteresowanych tematyką spotkania, oraz studentów.

Podczas wydarzenia wygłoszonych zostanie prawie 100 wykładów merytorycznych w ciągu aż 20 sesji. Uczestnicy będą mieli również szansę na udział w sesjach przypadków klinicznych, intensywnych warsztatach, a także panelach dyskusyjnych. To wydarzenie cechujące się dużą interdyscyplinarnością, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wśród tematów omawianych na wydarzeniu znajdują się:

– rehabilitacja w dobie pandemii i po pandemii COVID-19;

– telerehebilitacja i rehabilitacja hybrydowa;

– rehabilitacja kardiologiczna w specyficznych grupach pacjentów;

– programy KOS-zawał i KONS;

– nowe standardy ESC, PTK  i SRKiFW;

– testy wysiłkowe i testy spiroergometryczne

– monitorowanie wysiłku fizycznego;

– prewencja pierwotna i wtórna chorób sercowo-naczyniowych;

– farmakoterapia pacjentów rehabilitowanych kardiologicznie i nie tylko;

– sport i aktywność sportowa w kardiologii;

– czynniki ryzyka chorób układu krążenia.

Rejestracja na 26. Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku możliwa jest na stronie internetowej konferencji rehabilitacja2023ptk.pl/rejestracja/. Informacje na temat opłaty zjazdowej i wydarzeń towarzyszących znajdują się tutaj  rehabilitacja2023ptk.pl/oplata-konferencyjna/.

Więcej informacji: https://rehabilitacja2023ptk.pl/