PL

Dziś Światowy Dzień Fizjoterapii!

Dzień 8 września na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Fizjoterapii. Z tej okazji Prezydium Krajowej Rady Fizjoterapeutów wystosowało życzenia dla całej społeczności polskich fizjoterapeutów.

Drogie Fizjoterapeutki! Drodzy Fizjoterapeuci!

8 września to ważna data w kalendarzu każdego fizjoterapeuty – tego dnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Fizjoterapii. Tegorocznym motywem przewodnim święta jest rola fizjoterapii i fizjoterapeutów w zapobieganiu i leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów.

Jako Prezydium KRF drugiej kadencji po raz pierwszy mamy tę możliwość i zaszczyt, aby złożyć Państwu najlepsze życzenia – sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, a także docenienia pracy i uznania ze strony pacjentów, decydentów oraz pozostałych zawodów medycznych.

Mamy nadzieję, że z Państwa pomocą będziemy wspólnie tworzyć nowe oblicze polskiej fizjoterapii – dziedziny niezmiernie ważnej dla pacjentów i kluczowej dla funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w XXI. Dziedziny, dzięki której pacjenci mają szansę na szybszy powrót do sprawności lub zmniejszenie niepełnosprawności. Za słowem „fizjoterapia” stoi wiedza, która powinna być elementem każdej procedury medycznej, oraz ludzie, których nie może zabraknąć na żadnym oddziale.     

Prezydium Krajowej Rady Fizjoterapeutów


O Światowym Dniu Fizjoterapii.

8 września to święto całej światowej społeczności fizjoterapeutycznej, obchodzone od 26 lat z inicjatywy World Physiotherapy. World Physiotherapy to największa organizacja zrzeszająca fizjoterapeutów z całego świata (ponad 685 tys. członków i 125 organizacjach członkowskich, w tym także KIF).

W 2022 r. tematem wiodącym obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii jest rola fizjoterapii i fizjoterapeutów w zapobieganiu i leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów. Fizjoterapeuci pomagają pacjentom dotkniętym tym schorzeniem funkcjonować w codziennym życiu, radzić sobie z bólem, ale odgrywają również kluczową rolę w zapobieganiu chorobie, zalecając aktywności czy ćwiczenia w ramach fizjoprofilaktyki. Zachęcamy do pobierania bezpłatnych materiałów informacyjnych przygotowanych przez World Physiotherapy, a przetłumaczonych na język polski przez ekspertów z KIF. Można je wykorzystywać w pracy oraz w edukacji pacjentów:

Światowym Dniu Fizjoterapii po raz pierwszy w regionach.

W tym roku po raz pierwszy tak aktywnie w obchody Światowego Dnia Fizjoterapii w Polsce włączyły się oddziały terenowe Biura KIF oraz fizjoterapeuci w regionach. W każdym z biur dzisiejszy dzień wygląda nieco inaczej, bardziej odświętnie – są spotkania w ramach tzw. “dni otwartych”, wydarzenia integracyjne czy aktywności sportowe. Globalne święto staje się więc także okazją do zaprezentowania fizjoterapii w środowisku lokalnym.

Zobacz, jak świętują ten dzień fizjoterapeuci w regionach: