PL

Życzenia Wielkanocne dla wszystkich Fizjoterapeutek i Fizjoterapeutów!

Koleżanki i Koledzy!

To będą wyjątkowe Święta Wielkiej Nocy i chyba nikt z nas nie przypuszczał, że aż „tak” wyjątkowe. Dlatego tym mocniej życzę Wam i Waszym bliskim zdrowia i szybkiego spotkania z rodzinami, najbliższymi i przyjaciółmi, nawet jeśli ono nie nastąpi już w tę Wielkanoc.

Część z nas pracuje, inni odpowiedzialnie wstrzymują się od pracy, dla nas wszystkich jest to bardzo trudny okres. Nowe problemy, strach, olbrzymi stres, odpowiedzialność – codziennie mierzymy się z kolejnymi wyzwaniami. Przekonany jednak jestem, że wspólnie jako środowisko fizjoterapeutów wyjdziemy wzmocnieni i bardziej zintegrowani. To ważne, że możemy liczyć na swoje wsparcie i współpracę. Razem budujemy etos naszego zawodu, pokazujemy również, jakimi ludźmi jesteśmy.

Okazuje się, że w tym nowoczesnym, zdigitalizowanym świecie, pełnym sprytnych aplikacji, bezprzewodowych rozwiązań i elektronicznych ekranów w dowolnym rozmiarze nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Jednak dzisiaj bliskość drugiego człowieka ma na chwilę inny wymiar. „To, co wyobrażone, jest pierwszym stadium istnienia” (jak stwierdziła Olga Tokarczuk w przemówieniu noblowskim), więc już zacznijmy myśleć, o tych z którymi chcielibyśmy spędzić czas Wielkiej Nocy, a poczujemy, że są bliżej nas mimo fizycznego oddalenia. To będą święta całkowicie inne od wszystkich poprzednich w naszym życiu i myślę, że także odmienne od tych następnych. Życzę Wam, abyśmy jak najszybciej znaleźli się z powrotem w tzw. „normalnym świecie”.

dr hab. n. med. Maciej Krawczyk
Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów