PL

Wystartowała największa w Polsce bezpłatna platforma edukacyjna dla fizjoterapeutów!

Platforma szkoleniowa współfinansowana ze środków UE dla fizjoterapeutów jest już dostępna! Dowiedz się, co to za projekt i jak wziąć udział w szkoleniach. 

Krajowa Izba Fizjoterapeutów realizuje projekt nr POWR.07.01.00-00-0005/22 FIZJO-LEARNING – większe kompetencje fizjoterapeutów w pracy z pacjentem chorującym na choroby zakaźne, w tym COVID-19 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

W maju br. KIF otrzymała finansowanie na realizację szkoleń dla fizjoterapeutów. To pierwszy tak duży projekt edukacyjny Krajowej Izby Fizjoterapeutów, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji fizjoterapeutów z całej Polski w zakresie prowadzenia fizjoterapii pacjentów chorujących na choroby zakaźne, w tym na COVID-19, rehabilitacji pochorobowej oraz fizjoprofilaktyki.  

Projekt szkoleniowy przeznaczony jest dla wszystkich fizjoterapeutów, bez względu na formę wykonywania zawodu i miejsce zatrudnienia. Oznacza to, że w szkoleniach mogą wziąć udział fizjoterapeuci pracujący zarówno w publicznym jak i prywatnym sektorze (osoby zatrudnione lub współpracujące z podmiotem leczniczym lub placówką typu DPS, fundacja, oraz osoby wykonujące działalność leczniczą na zasadzie praktyki zawodowej). Dzięki dofinansowaniu ze środków UE wszystkie szkolenia przygotowane w ramach platformy FIZJA są dostępne za darmo 

W ramach projektu powstała platforma e-learningowa FIZJA (fizja.pl), na której dostępne są szkolenia online, a już niebawem możliwe będą także zapisy na szkolenia stacjonarne. Do wyboru będzie ponad 60 szkoleń online oraz 54 tematy szkoleń stacjonarnych (łącznie 853 szkolenia w całej Polsce) z 8 dziedzin: fizjoterapii pulmonologicznej, ortopedycznej, neurologicznej, kardiologicznej, pediatrycznej, onkologicznej, uroginekologicznej oraz fizjoterapii niedziedzinowej. 

Programy szkoleń zostały opracowane przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem akademickim i szkoleniowym. Założeniem tego kompleksowego programu edukacyjnego jest przygotowanie fizjoterapeutów do pracy z pacjentami w warunkach stacjonarnych, ambulatoryjnych i domowych w związku z rosnącym w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zapotrzebowaniem na usługi z zakresu fizjoterapii. Do fizjoterapeutów trafią nie tylko pacjenci, którzy chorowali na COVID-19, ale także osoby, które odczują negatywny wpływ na swoje zdrowie np. przez długotrwałą pracę w warunkach domowych, naukę w trybie zdalnym czy ograniczoną aktywność fizyczną. Warto podkreślić, iż szkolenia kładą nacisk na zdobycie konkretnych umiejętności i kompetencji, które można każdego dnia wykorzystać w praktyce. 

Jak wziąć udział w szkoleniach? 

Zaloguj się do platformy FIZJA (fizja.pl), a następnie dokonaj rejestracji i załącz wymagane dokumenty. Postępuj zgodnie ze wskazówkami. Po pomyślnej rejestracji otrzymasz indywidualny dostęp do platformy edukacyjnej FIZJA. Twój dostęp będzie aktywny przez 16 tygodni i w tym czasie możesz brać udział w dostępnych szkoleniach. W pierwszej kolejności należy przejść przez obowiązkowe szkolenie online COVID-19, a następnie możesz wybierać inne, interesujące szkolenia spośród zamieszczonej oferty. Wkrótce na platformie ruszą także zapisy na szkolenia stacjonarne.  

Szkolenia online składają się ze specjalistycznych modułów i bloków tematycznych w postaci filmów z prelegentem, prezentacji i filmów instruktażowych. Są podane w przystępny, atrakcyjny wizualnie i multimedialny sposób. Każde szkolenie zakończone jest egzaminem, a pozytywny wynik nagrodzony zostaje certyfikatem. Możesz wziąć udział w tylu szkoleniach online, ilu chcesz! Baza szkoleń będzie aktualizowana. 

Niebawem ruszą także zapisy na szkolenia stacjonarne. Na platformie FIZJA znajdziesz wkrótce harmonogram szkoleń, które będą odbywały się w całej Polsce, do końca 2023 roku. Będziesz mieć możliwość udziału w aż 5 szkoleniach stacjonarnych! 

Poszerzaj wiedzę, odkrywaj nowe kierunki rozwoju i ciesz się wygodnym dostępem do szkoleń online oraz stacjonarnych!  

Zaloguj się już dziś! fizja.pl

Więcej o projekcie: https://kif.info.pl/ue-fizjo-learning/