PL

Światowy Dzień Fizjoterapii – specjalne, międzynarodowe wydanie “Głosu Fizjoterapeuty”

Specjalnie z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii przygotowaliśmy unikatowe wydanie “Głosu Fizjoterapeuty”, które w całości jest poświęcone walce polskich fizjoterapeutek i fizjoterapeutów z pandemią COVID-19. Tematyka tego wydania wpisuje się w motyw przewodni tegorocznego World PT Day. Jest także świadectwem kompetencji, wiedzy i nadzwyczajnej troski o dobro pacjenta, które to cechy codziennie towarzyszą pracy naszych koleżanek i kolegów. Ten numer “Głosu Fizjoterapeuty” to jedyna w swoim rodzaju wizytówka polskiej fizjoterapii w jej najlepszym wydaniu: zaangażowanej, ofiarnej, zjednoczonej w walce ze wspólnym, niewidzialnym wrogiem.

W tym jednym magazynie umieściliśmy i przetłumaczyliśmy najciekawsze artykuły z 3 wydań specjalnych “Głosu Fizjoterapeuty”, które towarzyszyły nam w trakcie pierwszych miesięcy pandemii. Prezentujemy w nim autentyczne historie pacjentów, fizjoterapeutów, ale także lekarzy, które pozwalają ukazać w szerokim kontekście znaczenie fizjoterapii w leczeniu i przywracaniu sprawności pacjentów dotkniętych zakażeniem SARS-CoV-2. Dodatkowo w anglojęzycznym wydaniu “Głosu Fizjoterapeuty” znalazło się także podsumowanie działań sztabu antykryzysowego KIF od momentu wybuchu pandemii aż do odblokowania fizjoterapii oraz opis działań socjalnych, będących wyrazem solidarności z najbardziej potrzebującymi.

Specjalny numer “Głosu Fizjoterapeuty” będziemy promowali szeroko poza granicami Polski, wysyłając go do międzynarodowych organizacji (np. World Physiotherapy, WHO), zaprzyjaźnionych samorządów, stowarzyszeń, uczelni z innych krajów, specjalistów, decydentów, przedstawicieli mediów oraz środowisk eksperckich z różnych krajów.

Gorąco zachęcamy do promocji tego numeru! Każdy z nas może wysłać link do tego wydania do swoich znajomych i przyjaciół z całego fizjoterapeutycznego świata! Niech świat dowie się jak najwięcej o polskiej fizjoterapii!