PL

Światowy Dzień Fizjoterapii – 8 września

Wszystkim naszym Pacjentom oraz Członkom ich rodzin, wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom w imieniu członków Krajowej Rady Fizjoterapeutów, pracowników Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów oraz swoim, składam najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Fizjoterapii.

Tegoroczne świętowanie tego ważnego dnia ma dla nas wszystkich wymiar szczególny i symboliczny. Jest to bowiem pierwszy Światowy Dzień Fizjoterapii obchodzony w nowej dla nas rzeczywistości, w której polscy fizjoterapeuci mają swój samorząd – Krajową Izbę Fizjoterapeutów, a profesja nasza stała się w zawodem zaufania publicznego.

Właśnie wczoraj kilka tysięcy polskich fizjoterapeutów odebrało pierwsze przesyłki z Prawami Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty. To dla nas wielkie wydarzenie, z którego wszyscy jesteśmy dumni. Dzięki pracy i ofiarności tysięcy naszych Koleżanek i Kolegów, polska fizjoterapia wkroczyła w nowy etap, który budzi podziw i uznanie fizjoterapeutów z całego świata.

Na firmamencie światowego fizjoterapeutycznego nieba staliśmy się jedną z jego najjaśniejszych gwiazd. A blask ten jest dla nas wszystkim powodem do dumy i radości z wykonywania naszego pięknego zawodu.

Dziś jest nasze święto. Mamy miliony powodów, by cieszyć się nim w tym roku w sposób wyjątkowy.

Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów
dr hab. n. med. Maciej Krawczyk

WPTD2017_flyer_FINAL