PL

Ruszyły szkolenia stacjonarne w ramach projektu FIZJO-LEARNING!

W ubiegły weekend 13-15 stycznia 2023 r. ruszyły szkolenia stacjonarne w projekcie edukacyjnym FIZJO-LEARNING. Pierwsze kursy odbyły się w następujących miastach:

  • Kraków “Wady postawy u dzieci i młodzieży”,
  • Rzeszów “Staw biodrowy – badanie i strategia leczenia”,
  • Kielce “Badanie i strategie leczenia dolegliwości bólowych kręgosłupa lędźwiowego”.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów realizuje projekt nr POWR.07.01.00-00-0005/22 “FIZJO-LEARNING – większe kompetencje fizjoterapeutów w pracy z pacjentem chorującym na choroby zakaźne, w tym COVID-19”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest podniesienie kompetencji fizjoterapeutów w zakresie prowadzenia fizjoterapii pacjentów chorujących na choroby zakaźne, w tym w szczególności na COVID-19, rehabilitacji pochorobowej oraz fizjoprofilaktyki. Kursy będą prowadzone w zakresie fizjoterapii pulmonologicznej, ortopedycznej, neurologicznej, kardiologicznej, pediatrycznej, onkologicznej, uroginekologicznej i niedziedzinowej. W ciągu całego 2023 r. odbędzie się ponad 800 szkoleń stacjonarnych w całej Polsce.

Na stronie https://kif.info.pl/ue-fizjo-learning opublikowaliśmy harmonogram szkoleń stacjonarnych. Tam również znajduje się lista trenerów prowadzących i wspomagających w poszczególnych dziedzinach, zgłoszonych do prowadzenia szkoleń. Przypominamy, że szkolenia stacjonarne odbywają się w różnych miejscowościach i terminach, więc warto sprawdzić dogodne miejsca i daty przed rejestracją i wypełnieniem formularza.

WAŻNE: w odpowiedzi na sugestie fizjoterapeutów wydłużono czas, w którym uczestnik projektu można skorzystać z wybranych szkoleń stacjonarnych. Do tej pory było to 16 tygodni, a od teraz jest to 20 tygodni, liczone od momentu podpisania umowy. W tym czasie każdy uczestnik może wziąć udział w dowolnej liczbie dostępnych szkoleń online oraz w maksymalnie 5 wybranych szkoleniach stacjonarnych. Mamy nadzieję, że ta zmiana ułatwi planowanie uczestnictwa w szkoleniach stacjonarnych.

Zapraszamy do logowania na platformie Fizja.pl

Poniżej prezentujemy fotorelację z pierwszych szkoleń stacjonarnych.