PL

Prezes KIF laureatem Nagrody Specjalnej „Menedżera Zdrowia”

Maciej Krawczyk, Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów odebrał 16 stycznia 2020 r., podczas uroczystej gali zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie, prestiżową nagrodę “Menedżera Zdrowia”.

Nagroda została przyznana w uznaniu wielu zasług Macieja Krawczyka, który, jak czytamy w uzasadnieniu “…jest jednym z twórców i inicjatorów powstania najmłodszego w Polsce samorządu zawodowego. Krajowa Izba Fizjoterapeutów to trzecia co do wielkości grupa zawodowa wśród zawodów medycznych – zrzesza 67 tys. osób. Sukcesy Macieja Krawczyka to konsolidacja środowiska, wprowadzenie po raz pierwszy w Polsce wytycznych udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu fizjoterapii i opisywania ich w dokumentacji medycznej zgodnie ze stworzoną przez WHO Międzynarodową Klasyfikacją Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (International Classification of Functioning, Disability and Health – ICF), a także wprowadzenie jednolitych standardów nauczania na uczelniach. Dzięki niemu po raz pierwszy od ponad 15 lat NFZ zmienił wycenę świadczeń fizjoterapeutycznych.”

Pozostałymi laureatami nagrody są: założyciel Fundacji na rzecz Rozwoju ICZMP – prof. Maciej Banach oraz ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej SPSK im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – prof. Iwona Niedzielska.

Wszystkim laureatom gratulujemy!