PL

Nowe bezpłatne szkolenie KIF pt. „Praktyka zawodowa czy podmiot leczniczy – prowadzenie działalności gospodarczej przez fizjoterapeutów”

Krajowa Izba Fizjoterapeutów przygotowała pilotaż nowego cyklu bezpłatnych szkoleń, których adresatem są fizjoterapeuci prowadzący lub chcący założyć działalność gospodarczą, zarówno w formie praktyki indywidualnej lub grupowej, jak i podmiotu leczniczego. Szkolenie dedykowane jest członkom naszego samorządu w celu pogłębienia wiedzy i umiejętności poruszania się w normach prawnych określających wykonywanie zawodu fizjoterapeuty, prowadzenia i założenia działalności fizjoterapeutycznej oraz poruszona zostanie również tematyka kontroli realizowanych przez Krajowy Zespół Kontrolerów. Jest to także odpowiedź na pojawiające się pytania i wątpliwości, które kierowane są do KIF przez fizjoterapeutów prowadzących działalność gospodarczą.

W pierwszym etapie tego nowego projektu szkolenia zostaną przeprowadzone w Warszawie i w Krakowie.  Po zakończeniu pilotażu podjęta zostanie decyzja o ewentualnym rozszerzeniu projektu na inne regiony.

Szkolenia przeprowadzą osoby, które były odpowiedzialne za tworzenie treści przekazywanych w trakcie szkoleń kandydatów na członków Krajowego Zespołu Kontrolerów, w tym prawnicy reprezentujący KIF. Uczestnicy dowiedzą się podczas spotkań, jak założyć działalność gospodarczą, jak zarejestrować praktykę zawodową indywidualną oraz grupową lub podmiot leczniczy, a także jakie warunki lokalowe należy spełnić. W programie szkolenia znajdą się także ważne kwestie dotyczące m.in. dokumentacji medycznej, RODO, skierowań na zaopatrzenie medyczne czy zadań KZK. Pełny program szkolenia jest dostępny tutaj: https://kif.info.pl/szkolenia-kif-pzpl/

Terminy szkoleń:

Warszawa
• 24-25 października
• 7-8 listopada
• 28-29 listopada
• 5-6 grudnia

Prowadzący:
Ada Woszczak – Koordynator zespołu w Dziale Obsługi Fizjoterapeutów
dr n. prawn. Dobrawa Biadun – Radca prawny

Kraków
• 10-11 października
• 24-25 października
• 14-15 listopada
• 12-13 grudnia

Prowadzący:
Paweł Adamkiewicz – Wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów
Jakub Frakowski – Radca Prawny

UWAGA: Zapisy na szkolenie możliwe poprzez Portal Fizjoterapeuty.

Zachęcamy także do odwiedzania odświeżonej strony Działu Szkoleń, na której prezentujemy efekty pracy działu, kontakt do poszczególnych osób, a także publikujemy informacje o projektach szkoleniowych KIF: https://kif.info.pl/szkolenia/