PL

Minister zapowiedział: będą nowe kierunkowe specjalizacje dla fizjoterapeutów

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych – Health Challenges Congress (HCC) w Katowicach Marek Tombarkiewicz, Podsekretarz w Ministerstwie Zdrowia zapowiedział powstanie kierunkowych specjalizacji dla fizjoterapeutów.
Naszym celem jako ministerstwa zdrowia, jest ciągła poprawa opieki nad pacjentem. Wkrótce ten poziom dla chorych po udarach mózgu jeszcze się poprawi. Wprowadzimy specjalizację neurologiczną dla fizjoterapeutów. Ułatwi to pacjentom wybór odpowiedniego specjalisty, który będzie wiedział jak się nim zająć po udarze mózgu. – Minister dodał, że wkrótce powstaną również specjalizacje ortopedyczna, pediatryczna, geriatryczna i kardiologiczna.
To bardzo dobra decyzja zgodna z opinią i rekomendacjami Krajowej Izby Fizjoterapeutów. To pomoże pacjentom w wyborze właściwego profesjonalisty. Warto również podkreślić, iż nieformalnie wielu fizjoterapeutów specjalizuje się konkretnym obszarze – podkreśla Maciek Krawczyk, prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów. – Pozytywna decyzja ministerstwa to dla KIF sygnał, że nasz głos jest słuchany przez decydentów, a dla wszystkich fizjoterapeutów to sukces – dodaje Krawczyk.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów jest partnerem instytucjonalny III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.