PL

Kolejna odsłona Finezjo już dostępna – zobacz zmieniony wygląd i dodatkowe funkcje!

Finezjo to nowoczesna aplikacja do prowadzenia dokumentacji medycznej przez fizjoterapeutów. Jest ona dostępna bezpłatnie dla wszystkich członków naszego samorządu – zarówno w wersji dla indywidualnych praktyk fizjoterapeutycznych, jak i podmiotów. Jak wiadomo, od stycznia 2021 r. na wszystkich zawodach medycznych ciąży obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej, ale Krajowa Izba Fizjoterapeutów jest jedynym z samorządów medycznych, który oferuje swoim członkom bezpłatne rozwiązanie w tym zakresie, finansowane ze składek.

Za rozwój Finezjo odpowiada zespół ekspertów KIF, którzy regularnie wprowadzają zmiany w serwisie reagując na potrzeby użytkowników. Kilka razy w roku wdrażane są duże, kompleksowe aktualizacje, które przynoszą szczególnie istotne zmiany dla użytkowników.

Aktualizacja Finezjo – co się zmieniło?

Ostatnia ważna aktualizacja miała miejsce 19 września, a podczas niej wdrożono następujące funkcjonalności:

 • Nowy wygląd i funkcjonalności tzw. Dashboardu, czyli głównego ekranu, z którego korzysta użytkownik. Od tej pory będzie on nosił nazwę „Pulpit”. Zakładka Pulpit będzie dostępna dla Indywidualnych Praktyk Fizjoterapeutycznych.
 • Wprowadzamy możliwość personalizacji karty badania dla fizjoterapeuty.
 • Dodaliśmy opcję podania powodu odwołania wizyty.
 • Można edytować numer PESEL.
 • W wersji dla podmiotów pojawił się moduł powiadomień e-mail dla pracowników podmiotu.
 • Szablony wywiadu w karcie badania.
 • Dodaliśmy kod ICD-10 do ulubionych, czyli najczęściej używanych kodów.
 • Jest możliwość dodawania dodatkowych rodzajów badań obrazowych.
 • Pojawiła się nowa jednostka w testach funkcjonowania i testach strukturalnych.
 • Działa filtr dla wizyt umówionych przez Znajdź Fizjoterapeutę dla Indywidualnych Praktyk Fizjoterapeutycznych.
 • Opcja podania nowego hasła do zaproszenia (przy ponownym wysłaniu).
 • Ułatwienia w zakładaniu nowych kont dla podmiotów i praktyk.

Więcej na temat tej aktualizacji można przeczytać na stronie Pomocy Finezjo: pomoc.finezjo.pl/temat/aktualizacja-wrzesien-2021

Wdrożenie przebiegło bez zakłóceń, mamy wiele sygnałów od użytkowników, że zmiany trafiają dokładnie w ich potrzeby. Zespól pracuje nad kolejnym dużym wdrożeniem, w którym znajdzie się m.in. oczekiwana karta pediatryczna.

Sukces rynkowy Finezjo.

Finezjo jest obecne na rynku już 1,5 roku. Przez ten czas aplikacja stała się liderem wśród aplikacji do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej – dziś korzysta z niej blisko 50% indywidualnych praktyk fizjoterapeutycznych i ponad 1000 podmiotów leczniczych. O skali popularności Finezjo świadczy chociażby to, że z aplikacji wysłano prawie 5 milionów SMS-ów do pacjentów – mówi Ernest Wiśniewski, wiceprezes KRF ds. ds. rozwoju, kontaktów międzynarodowych i zarządzania finansami.

Dziękujemy wszystkim fizjoterapeutom, którzy na co dzień korzystają z Finezjo, zaś tych, którzy chcieliby wypróbować aplikację zachęcamy do zajrzenia na stronę: https://finezjo.pl/