PL

Spotkanie warsztatowe w Rzeszowie pt. „Postępowanie fizjoterapeutyczne u pacjentów po zabiegach operacyjnych kręgosłupa lędźwiowego z wykorzystaniem telerehabilitacji”

W dniu 13 marca 2022 roku, w godzinach 09:00-15:00 w siedzibie Hotel Classic w Rzeszowie przy alei Armii Krajowej 32, odbyło się spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów z Rzeszowa i województwa podkarpackiego. Tematem spotkania było „Postępowanie fizjoterapeutyczne u pacjentów po zabiegach operacyjnych kręgosłupa lędźwiowego z wykorzystaniem telerehabilitacji”.

Podczas spotkania warsztatowego poruszono między innymi kwestię anatomii krążka międzykręgowego, „czerwone flagi” oraz podstawy badania podmiotowego i przedmiotowego kręgosłupa lędźwiowego.

Omówiono również zagadnienia dotyczące leczenia zachowawczego i leczenia operacyjnego kręgosłupa lędźwiowego. Szczegółowo przedstawione zostały założenia oraz poszczególne etapy rehabilitacji pooperacyjnej z uwzględnieniem rodzaju operacji.

Uczestnikom warsztatów udostępniono do wglądu zdjęcia oraz filmy z pacjentami w trakcie badania i rehabilitacji pooperacyjnej. Mogli się także zapoznać z propozycjami terapii oraz wykonać samodzielnie zestaw ćwiczeń, które mogłyby zostać wykorzystane podczas rehabilitacji pacjenta.

Na koniec poruszony został temat pacjenta online, czyli pacjenta korzystającego z telerahabilitacji. Zainteresowani mogli zapoznać się z programem telerehabilitacji u pacjentów po operacjach na odcinku L-S we współpracy z CMUJ w Krakowie.

Należy podkreślić, że spotkanie zawierało również blok pytań od pacjentów.

Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz przedstawiciele Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa podkarpackiego a prowadzącą mgr Małgorzata Rodzeń.

W spotkaniu warsztatowym wzięło udział 26 osób.

Agendę spotkania umieściliśmy w komunikacie: https://kif.info.pl/events/spotkanie-warsztatowe-dla-fizjoterapeutow-z-rzeszowa-oraz-woj-podkarpackiego/

NEWSLETTER