PL

P1 coraz bliżej – znamy kolejne ustalenia.

Trwają prace nad wdrożeniem „Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych”, czyli systemu P1.

P1 to elektroniczna platforma usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia, która ma umożliwić gromadzenie, analizowanie i udostępnianie informacji o zdarzeniach medycznych.

Czym jest ten system i co powinien o nim wiedzieć każdy fizjoterapeuta pisaliśmy tutaj: https://kif.info.pl/informacje/co-fizjoterapeuta-musi-wiedziec-o-systemie-p1/

Kolejne ważne informacje, przeczytaj:

W zeszłym tygodniu, 17 czerwca, odbyło się spotkanie online z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Centrum e-Zdrowia (CeZ). KIF reprezentował wiceprezes Ernest Wiśniewski oraz eksperci z działów: Prawnego, Cyfryzacji, Obsługi Fizjoterapeutów oraz Komunikacji i Marketingu. Głównym powodem spotkania, zorganizowanego z inicjatywy KIF, była niemożność założenia konta w systemie P1 i wygenerowanie stosownego certyfikatu dla indywidualnych praktyk fizjoterapeutycznych. Obecny na spotkaniu przedstawiciel CeZ zapewniał, że to niedopatrzenie zostanie naprawione, a zakładanie kont i generowanie certyfikatów dla praktyk ruszy pod koniec bieżącego tygodnia. Będziemy o tym informować niezwłocznie po otrzymaniu potwierdzenia z CeZ.

Trwają także końcowe prace nad zintegrowaniem Finezjo z systemem P1 – zgodnie z założeniami integracja musi być gotowa przed 1 lipca, ale z uwagi na opisane powyżej opóźnienia po stronie CeZ, może ona nastąpić w ostatniej chwili.

Przypominamy także, że w przypadku korzystania z oprogramowania do prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej innego niż Finezjo, należy zwrócić się do dostawcy tego oprogramowania z prośbą o potwierdzenie, że jego produkt jest zintegrowany z systemem P1.

Jeszcze raz przypominamy co należy zrobić przed 1 lipca:

Jeśli masz zarejestrowany podmiot leczniczy

Przed 1 lipca 2021 musisz złożyć wniosek o założenie konta w systemie P1 oraz wygenerować certyfikaty. Jak to zrobić? KLIKNIJ TUTAJ!

Jeśli korzystasz z Finezjo > Finezjo przed 1 lipca 2021 będzie w pełni zintegrowane z systemem P1 i w sposób automatyczny będzie przesyłało odpowiednie dane. Po pomyślnym przejściu procedury zakładania konta w systemie P1, wygenerowaniu certyfikatów i zaimportowaniu ich do Finezjo nic więcej nie musisz już robić.

Jeśli korzystasz z komercyjnego oprogramowania > Przed 1 lipca 2021 upewnij się, że dostawca Twojego oprogramowania do dokumentacji medycznej jest zintegrowany z systemem P1 i w odpowiedni i bezpieczny sposób będzie przesyłał dane dotyczące świadczeń zdrowotnych udzielanych Twoim pacjentom do systemu P1.

 

Jeśli masz zarejestrowaną praktykę fizjoterapeutyczną

Założenie konta w systemie P1 i wygenerowanie certyfikatu, a więc „klucza” dostępu do systemu P1 będzie możliwe w ciągu kilku najbliższych dni. Jak tylko otrzymamy informację z Centrum e-Zdrowia, że zakładanie konta i generowanie certyfikatów działa, niezwłocznie o tym poinformujemy.

Jeśli korzystasz z Finezjo > Finezjo przed 1 lipca 2021 będzie w pełni zintegrowane z systemem P1 i w sposób automatyczny będzie przesyłało odpowiednie dane. Jak tylko będzie to możliwe to po pomyślnym przejściu procedury zakładania konta w systemie P1, wygenerowaniu certyfikatów i zaimportowaniu ich do Finezjo nic więcej nie musisz już robić.

Jeśli korzystasz z komercyjnego oprogramowania > Przed 1 lipca 2021 upewnij się, że dostawca Twojego oprogramowania do dokumentacji medycznej jest zintegrowany z systemem P1 i w odpowiedni i bezpieczny sposób będzie przesyłał dane dotyczące świadczeń zdrowotnych udzielanych Twoim pacjentom do systemu P1.

 

Jeśli jesteś fizjoterapeutą zatrudnionym na podstawie umowy o pracę lub cywilnoprawnej

Przed 1 lipca 2021 upewnij się, że Twój pracodawca wie o obowiązkach związanych z systemem P1 i zapewni Ci odpowiednie, zintegrowane z systemem P1 oprogramowanie.

W najbliższym czasie opublikujemy także szczegółową listę danych raportowanych do systemu P1.

NEWSLETTER