Inauguracja roku akademickiego w Gdańsku

30 września do grona studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zostali przyjęci studenci pierwszego roku Wydziału Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej, w tym także kierunku fizjoterapia. W wydarzeniu uczestniczyła Małgorzata Świątek – Koordynator Wojewódzki z woj. pomorskiego, która podczas immatrykulacji odczytała list skierowany przez dr. Tomasza Dybka, Prezesa KRF do Dziekana Wydziału, wykładowców oraz studentów.

Spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów w gdańskim biurze KIF.

W dniu 9 kwietnia 2022 roku, w godzinach 09.00-16.00 w siedzibie Pomorskiego Oddziału Terenowego KIF w Gdańsku przy ul. Cypriana Kamila Norwida 2 (biurowiec Omega), odbyło się spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów z Gdańska i województwa pomorskiego. Temat spotkania brzmiał “Choroby kręgosłupa i układu ruchu: od diagnostyki do operacji.”  Podczas warsztatów fizjoterapeuci mogli zapoznać się między innymi z tematem bólów kręgosłupa, technikami chirurgii małoinwazyjnej oraz fizjoterapią jako formą zapobiegania operacji kręgosłupa. Uzyskali cenne wskazówki i odpowiedzi na zadawane pytania.

Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz przedstawiciele Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa pomorskiego, zaś prowadzącymi byli dr n. med. Michał Woźnica oraz mgr Wojciech Jabłoński.

Agendę spotkania umieściliśmy w komunikacie:  https://kif.info.pl/events/spotkanie-warsztatowe-dla-fizjoterapeutow-z-gdanska-oraz-woj-pomorskiego-2/

Nagroda specjalna ‘Cum Gratia Magna’ trafiła do gablotki Pomorskiego Oddziału Terenowego KIF w Gdańsku.

Nagroda ‘Cum Gratia Magna’ (Z Wielką Wdzięcznością) wręczona została, we wrześniu 2021 roku na Gali Pracodawców Pomorza, medykom w podziękowaniu za trud i poświęcenie w walce z pandemią COVID-19. Wśród nagrodzonych zawodów medycznych oprócz lekarzy, pielęgniarek, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów doceniono również fizjoterapeutów.

Statuetkę do biura przekazała dr Katarzyna Gierat- Haponiuk, która, w imieniu fizjoterapeutów z pomorza, odebrała ją z rąk Pana Prezydenta Lecha Wałęsy podczas Gali.

Teraz to cenne wyróżnienie będzie przypominać wizytującym biuro gościom o znaczeniu fizjoterapeutów w ochronie zdrowia.

Kolejna nagroda w konkursie na najlepszą pracę magisterską z fizjoterapii wręczona.

22 marca 2022 roku w Pomorskim Oddziale Terenowym Biura KIF w Gdańsku dyplom laureatki w konkursie na najlepszą pracę magisterską z fizjoterapii, który zorganizowało czasopismo naukowe Physiotherapy Review, odebrała Wiktoria Kozińska, absolwentka Wydziału Fizjoterapii, Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach Nagroda została przyznana za pracę zatytułowaną: “Ocena toru oddychania w kontekście wydolności fizycznej u osób młodych”. Dyplom został wręczony w siedzibie nowo otwartego biura przez przedstawicielkę Krajowej Rady Fizjoterapeutów w woj. pomorskim – Dalię Woźnica, oraz pracownicę biura – Olimpię Zyborowicz.

Laureatce serdecznie gratulujemy, a jednocześnie już dziś zapraszamy przyszłych Absolwentów do udziału w kolejnej edycji konkursu na najlepsze prace magisterskie.

Skrócona wersja nagrodzonej pracy zostanie opublikowana w czasopiśmie naukowym Physiotherapy Review. Zachęcamy do śledzenia strony czasopisma: http://physiotherapy.review/ oraz profilu czasopisma na Facebooku: https://www.facebook.com/PhysiotherapyReview