Spotkanie z przewodniczącym Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Słupsku


W dniu 14 lutego 2024 roku, Małgorzata Świątek, koordynator wojewódzki Krajowej Rady Fizjoterapeutów województwa pomorskiego, spotkała się z Sebastianem Irzykowskim, przewodniczącym Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Słupsku.

Spotkanie, które odbyło się w przemiłej atmosferze, dotyczyło ustalenia wspólnych działań pomiędzy Pomorskim Oddziałem Terenowym Biura KIF i OIPiP w Słupsku. Strony wyraziły chęć współpracy poprzez wzmacnianie marki zawodów medycznych, wspólne działania, takie jak eventy oraz wspólną komunikację.

 

„Warsztaty pod ręką” w Słupsku

3 lutego br. w ramach bezpłatnego projektu KIF „Warsztaty pod ręką, czyli sobota z KIF w Twoim regionie” odbyły się pierwsze warsztaty w Słupsku.

Fizjoterapeuci z woj. pomorskiego uczestniczyli w zajęciach pt. „Terapia tkanek miękkich we wspomaganiu zaburzeń oddechowych w oparciu o masaż tkanek głębokich, punkty spustowe i mięśniowo – powięziowe rozluźnianie”. Warsztaty prowadził Marcin Siedlaczek.

Zapraszamy na następne bezpłatne warsztaty, które będą realizowane w kolejnych miastach naszego województwa. Wspólne szkolenia to nie tylko podnoszenie kompetencji ale też świetna okazja na integrację środowiska fizjoterapeutów.  Zapraszamy!

Jakość snu a zdrowy kręgosłup – rozmowa w Radiu Fama

 

W dniu 18 grudnia 2023 roku, w programie informacyjnym Radia Fama w Słupsku, odbył się wywiad z Damianem Kotem, doświadczonym fizjoterapeutą z województwa pomorskiego. Rozmowa dotyczyła tego, co można zrobić, aby poprawić jakość snu, jednocześnie dbając o zdrowie kręgosłupa. Poruszono kwestię wyboru odpowiedniej poduszki, która ma znaczący wpływ na komfort i jakość snu, a także kołder obciążeniowych. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
https://radiofama.com.pl/aktualnosci/gosc-radia-fama-damian-kot

Gdańska Nagroda Ochrony Zdrowia przyznana!

1 grudnia 2023 roku odbyła się uroczystość wręczenia Gdańskiej Nagrody Ochrony Zdrowia im. Aliny Pienkowskiej. Na zaproszenie Prezydenta Miasta Gdańska, Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowała Małgorzata Świątek, koordynator wojewódzki KRF. Gala, która miała miejsce w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, połączona była z ogłoszeniem wyników głosowania publicznego oraz wręczeniem nagród tegorocznym laureatom. Występ chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dodał uroczystości wyjątkowego charakteru.