Inauguracja Roku Akademickiego filia AWF w Gorzowie Wlkp.

18 października 2022 r. miała miejsce inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielkopolskim. Uroczystość połączona była z jubileuszem 50-lecia Filii. Podczas uroczystości Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowały Katarzyna Kazimierczak oraz Aleksandra Łuczaj-Śnieguła, członkinie Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa lubuskiego, które przekazały list dr. Tomasza Dybka – Prezesa KRF, skierowany do władz uczelni i studentów. Z okazji święta akademickiego oraz Jubileuszu 50-lecia Filii w Gorzowie Wielkopolskim Prezes Tomasz Dybek złożył najserdeczniejsze życzenia i podziękowania dla całej społeczności, dziękując za zaangażowanie i oddanie w pracy zawodowej i naukowej. Wszystkim pracownikom życzył zdrowia i siły w dalszej pracy na rzecz polskiej nauki i profesjonalizacji zawodów medycznych, a studentom satysfakcji z wyboru Uczelni oraz owocnej współpracy z gronem zacnych wykładowców.

Link do Facebooka uczelni: (20+) Facebook

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim

3 października 2022 r. odbyła się w uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Uniwersytecie Zielonogórskim. Na zaproszenie uczelni wzięli w niej udział przedstawiciele samorządu fizjoterapeutów: Justyna Lech – Członek Krajowej Rady Fizjoterapeutów oraz Bartłomiej Borowiec – Koordynator Wojewódzki z województwa lubuskiego.

Przedstawiciele KIF przekazali list, który dr Tomasz Dybek – Prezes KRF skierował do Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. Wojciecha Strzyżewskiego.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z uroczystości oraz list Prezesa KRF.

list Prezesa_immatrykulacja_UZ

 

KIF partnerem IV Konferencji Sportowej w Nowej Soli.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów była partnerem IV Konferencji Sportowej, która odbyła się 11 września 2022 r. w Nowej Soli. Wydarzenie to było organizowane w Nowej Soli już po raz czwarty.

Nasz samorząd reprezentowany był przez Justynę Lech – członka Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa lubuskiego oraz Bartłomieja Borowca – koordynatora wojewódzkiego.

Celem konferencji było zaprezentowanie wszechstronnego spojrzenie na sport z punktu widzenia lekarza, trenera, fizjoterapeuty, a nawet trenera mentalnego. Wydarzenie było przeznaczone nie tylko dla ludzi związanych ze sportem zawodowym, ale też dla osób, dla których ważna jest rekreacja, dobra forma, odpowiednia sylwetka i zdrowy tryb życia.

Lista prelegentów edycji 2022:
dr Ryszard Biernat, Centrum Sportu i Rehabilitacji Biernat, fizjoterapeuta
dr hab. n. med. Łukasz Małek, Poradnia Kardiologii Sportowej w Narodowym Instytucie Sportowym, kardiolog
dr Remigiusz Rzepka, trener przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta
mgr Małgorzata Bartnicka, instruktor tańca i fitnessu
Marcin Bartnicki, właściciel Akademii Tańca Wertykalnego, instruktor
mgr Justyna Mizera, dietetyk sportowy
dr Łukasz Oleksy, trener przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta, informatyk
mgr Krzysztof Rujna, fizjoterapeuta, medyczny trener personalny
dr Krzysztof Mizera, fizjolog sportu, dietetyk, szkoleniowiec
dr n. med. Paweł Adamczyk, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
mgr Michał Gerke, fizjoterapeuta

Wstęp na konferencję był bezpłatny. Poniżej prezentujemy fotogalerię z wydarzenia.

Uroczyste otwarcie Lubuskiego Oddziału Biura Terenowego KIF w Zielonej Górze.

W ramach obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii w Zielonej Górze otwarto kolejny oddział biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Uroczystość była okazją do rozmów o wadze fizjoterapii w systemie ochrony zdrowia oraz współpracy między organizacjami i instytucjami w celu poprawy istotności fizjoterapii w procesie leczenia i powrotu do sprawności pacjentów w kontekście lokalnym.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Prezydium KRF: Tomasz Dybek – Prezes KRF, Rafał Trąbka – Wiceprezes KRF, Hanna Kowalewska – Wiceprezes KRF oraz Grzegorz Okoniewski – Przewodniczący Zespołu Tematycznego ds. Rozwoju Regionalnego KIF i Tomasz Maicki – Rzecznik Praw Fizjoterapeutów. W wydarzeniu wzięli też udział znakomici goście, reprezentujący ważne dla fizjoterapii i spraw fizjoterapeutów urzędy, organizacje oraz podmioty lecznicze:

 • Mirosława Dulat – Zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia, Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze,
 • Wojciech Perczak – Wicewojewoda Lubuski, Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim,
 • Ewa Skrbeńska – p.o. Dyrektora NFZ, oddział lubuski NFZ w Zielonej Górze,
 • Zbigniew Guzek – Kierownik oddziału rehabilitacji, Szpital Kliniczny w Zielonej Górze,
 • Elżbieta Kozak – Prezes Lubuskiego Centrum Rehabilitacji w Świebodzinie,
 • Robert Jagodziński – Prezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji,
 • dr Natalia Rogaczewska – Kierownik, Radna I kadencji KRF, SPZOZ Elżbietanki,
 • Jolanta Darowska-Olszewska – Radna I Kadencji KRF,
 • Wojciech Górecki – Radny I Kadencji KRF,
 • Izabela Sawczyn – Koordynator Działu Rehabilitacji, Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim,
 • dr Janusz Doś – Wojewódzki Konsultant Fizjoterapii (lubuskie), Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim,
 • Andrzej Gonia – dyrektor PFRON woj. lubuskiego,
 • Juliusz Chilicki – dyrektor Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Nowej Soli,
 • dr Ewa Skorupka – Uniwersytet Zielonogórski,
 • dr hab. inż. Maria Mrówczyńska – Prorektor ds. współpracy z gospodarką, Uniwersytet Zielonogórski.

Spotkanie otworzyło przemówienie Prezesa KRF – Tomasza Dybka, który podkreślił, że KIF stawia na rozwój struktur regionalnych, a decyzja o otwarciu biura w Zielonej Górze jest dobrym przykładem realizacji tej strategii w praktyce. Następnie goście wysłuchali przemówień Hanny Kowalewskiej – Wiceprezesa KRF, Wojciecha Perczaka – Wicewojewody Lubuskiego oraz Marii Mrówczyńskiej – Prorektora ds. współpracy z gospodarką z UZ. Spotkane zwieńczyło uroczyste przecięcie wstęgi, którego wspólnie dokonali Prezes KRF, Wicewojewoda oraz Mirosława Dulat z Urzędu Marszałkowskiego i Ewa Skrbeńska, reprezentująca lubuski NFZ.

Jesteśmy przekonani, że otwarcie biura pozwoli realizować wiele lokalnych działań, na które czekają fizjoterapeutki i fizjoterapeuci z województwa lubuskiego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom spotkanie nie okazało się istotne dla pochodzącego z regionu Lubuskiego Wiceministra Zdrowia – dr. Piotra Brombera.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości!

Spotkanie informacyjne w Gorzowie Wielkopolskim

20 stycznia w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej Poznańskiej Akademii Wychowywania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie informacyjne Krajowej Izby Fizjoterapeutów.
Spotkanie prowadzili wiceprezes KRF Jacek Koszela oraz członkowie KRF z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego – Tomasz Maciążek, Grzegorz Zyzek oraz Wojciech Górecki.
W spotkaniu uczestniczyło lokalne środowisko fizjoterapeutów, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Fizjoterapii dr Janusz Doś, przedstawiciele władz lokalnej uczelni oraz innych grup zajmujących się rehabilitacją m.in. Prezes PTReh Oddziału Lubuskiego Piotr Madoń. Spotkanie trwało około 4 godzin, z czego większość czasu była poświęcona na pytania i odpowiedzi.
Za bardzo dużą pomoc w organizacji spotkania dziękujemy Pani dr Anicie Kulik oraz władzom uczelni.