Ultrasonografia w praktyce fizjoterapeuty – sobota z KIF w Łodzi

24 lutego 2024 roku, w sobotę, odbyły się w Łodzi pierwsze w województwie „Warsztaty pod ręką – sobota z KIF w Twoim regionie”. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowali: Michał Łaz, koordynator wojewódzki KRF, Michalina Torczyńska, członek KRF oraz Martyna Olszowiec, office manager z Łódzkiego Oddziału Terenowego Biura KIF.

Tematem spotkania była „Ultrasonografia w praktyce fizjoterapeuty”. W wydarzeniu wzięło udział trzydziestu terapeutów z całego województwa. Warsztaty prowadził lekarz Michał Kanak. Prowadzący w skondensowanej formule przybliżył zagadnienia teoretyczne związane z obsługą specjalistycznego sprzętu USG oraz fachową terminologią.

Spotkanie było idealną okazją do wymiany doświadczeń zawodowych i rozmów kuluarowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Katarzynie Glibov, Michałowi Kanakowi, Martynie Olszowiec, Natalii Pawłuś i Michalinie Torczyńskiej za wspólnie spędzony czas.

Informacje o kolejnych bezpłatnych warsztatach już wkrótce, zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową.

Uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu UM w Łodzi

19 stycznia 2024 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz nadania symboli zawodowych absolwentom kierunku Pielęgniarstwo i Położnictwo. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentował Michał Łaz, koordynator Krajowej Rady Fizjoterapeutów w województwie łódzkim.

Dyplomatorium jest zawsze szczególnym momentem w życiu uczelni i powodem do dumy. Moment ten na pewno zapada na długo w pamięci i jest miłym zwieńczeniem pewnego etapu życia, jakim jest dla człowieka edukacja. Absolwenci przeżyli wzruszające chwile podczas odczytania roty ślubowania fizjoterapeuty i złożenia przysięgi przestrzegania zasad etyki zawodowej.

Podczas uroczystości wyróżniono absolwentów, którzy nie tylko uzyskali najlepsze wyniki w nauce, ale także aktywnie angażowali się w działalność organizacji studenckich. Na kierunku fizjoterapia nagrody otrzymali: Weronika Iglewska, Emilia Tokarska i Olga Sobczyk.

Gratulujemy serdeczne wszystkim absolwentom i życzymy realizacji planów oraz sukcesów w pracy zawodowej.

Dziękujemy Uniwersytetowi Medycznemu w Łodzi za zaproszenie na tak wspaniale zorganizowaną uroczystość. Krajowa Izba Fizjoterapeutów kieruje szczególne podziękowania do dr hab. n. o zdr. prof. UM Joanny Kostki, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu ds. Kierunku Fizjoterapia.

Obchody Światowego Dnia Fizjoterapii w woj. łódzkim

8 września w całej Polsce odbywały się obchody Światowego Dnia Fizjoterapii.

Z tej okazji Łódzki Oddział Terenowy Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów wraz z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim NFZ zorganizowali spotkanie w ramach programu profilaktyki i promocji zdrowia pn. „Fizjoprofilaktyka – zwiększenie świadomości pacjenta”.

Podczas spotkania poruszane były kwestie dotyczące fizjoterapii w geriatrii, ortopedii, neurologii, kardiologii, pulmonologii, reumatologii, pediatrii, uroginekologii. Fizjoterapeuci przybliżyli pacjentom swoją pracę, udzielali wielu porad, wyjaśniali w jakich obszarach zdrowia niezbędna jest fizjoterapia.

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu fizjoterapeutom: Annie Woźniakowskiej, Jakubowi Olejnikowi, Kamilowi Białasowi, Katarzynie Glibov, Katarzynie Smyj, Karolinie Kipigroch, Krzysztofowi Wojtaszczykowi, Karinie Jenś, Michalinie Torczyńskiej, Radosławowi Łuczakowi oraz Martynie Olszowiec – Office Manager z biura regionalnego KIF.

Już niebawem kolejne spotkanie, tym razem z okazji Światowego Dnia Chorób Reumatycznych. Zapraszamy!