Spotkanie szkoleniowe we Wrocławiu

30 listopada 2023 roku w siedzibie Dolnośląskiego Oddziału Terenowego Biura KIF odbyło się spotkanie szkoleniowe dla fizjoterapeutów z województwa dolnośląskiego. Spotkanie otworzyła koordynator województwa dolnośląskiego, dr Marzena Kobylańska, witając licznie zgromadzonych uczestników. W programie znalazły się następujące tematy:

  • “Kluczowe etapy prawidłowego rozwoju dziecka w pierwszym roku życia” – wykład prowadzony przez dr Katarzynę Szkudlarek,
  • “Przyjazna pielęgnacja niemowląt jako forma wsparcia prawidłowego rozwoju” – prezentacja mgr Lilii Kiek,
  • “Zastosowanie metody Vojty w wieku rozwojowym” – wystąpienie mgr Anny Fonfary.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym prelegentom za ciekawe wykłady oraz fizjoterapeutom za wysoką frekwencję.

Birety poszybowały w górę na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu!

27 października 2023 roku, we Wrocławskim Centrum Kongresowym, odbyło się uroczyste absolutorium studentów Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Wśród nich znaleźli się absolwenci Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Dr Marzena Kobylańska, koordynator wojewódzki KRF, miała zaszczyt i ogromną przyjemność uczestniczyć w uroczystości i skierować gratulacje od prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów, dr. Tomasza Dybka, do przyszłych fizjoterapeutów. Absolwenci przeżyli wzruszające chwile podczas odczytania „Roty ślubowania fizjoterapeutów” przez dr hab. Annę Kolcz, profesor uczelni.

Dziękujemy prof. Annie Kolcz za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie.

Absolutorium zakończyło się wspólnym zdjęciem i długo oczekiwanym przez wielu rzutem biretem. Gratulujemy wszystkim absolwentom Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ukończenia studiów.

Zachęcamy jednocześnie absolwentów kierunku fizjoterapia do zapoznania się z Poradnikiem Fizjoterapeuty pt. „Jak uzyskać PWZFz?”, który znajduje się pod linkiem:
https://glosfizjoterapeuty.pl/2022/09/z-poradnika-fizjoterapeuty-jak-uzyskac-pwzfz/

 

Absolwenci AWF we Wrocławiu świętowali zakończenie studiów

21 października 2023 roku, absolwenci kierunku fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – Słonecznej Uczelni świętowali zakończenie studiów.
W tym uroczystym wydarzeniu miała zaszczyt i ogromną przyjemność uczestniczyć dr Marzena Kobylańska, koordynator KRF województwa dolnośląskiego.
Dyplomatorium to zawsze szczególny dzień w życiu uczelni i powód do dumy. Wzruszającym momentem było odczytanie “Roty ślubowania fizjoterapeutów”. Wydarzenie uwieńczyło rozdanie dyplomów oraz listu gratulacyjnego, skierowanego do absolwentów przez prezesa KRF, dr. Tomasza Dybka.

Dziękujemy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu za zaproszenie na tak wspaniale zorganizowaną uroczystość. Krajowa Izba Fizjoterapeutów kieruje szczególne podziękowania do prorektor ds. studenckich, dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej oraz dziekan, prof. Anny Skrzek.

Gratulujemy wszystkim absolwentom uczelni zakończenia studiów i wejścia w nowy etap w życiu, życzymy realizacji planów i sukcesów w pracy zawodowej!
Zapraszamy świeżo upieczonych absolwentów kierunku fizjoterapia do kontaktu z oddziałami terenowymi KIF i zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem Fizjoterapeuty pt. „Jak uzyskać PWZFz?”, który znajduje się pod linkiem https://glosfizjoterapeuty.pl/2022/09/z-poradnika-fizjoterapeuty-jak-uzyskac-pwzfz/

 

„Gaudeamus igitur” zaśpiewali studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

“Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus! Vivat Academia, Vivant Professores!” – takim śpiewem studenci Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oficjalnie rozpoczęli nowy rok akademicki 2023/2024. Uroczystość inauguracji i immatrykulacji odbyła się 4 października 2023 roku. Wśród zaproszonych gości znalazła się dr Marzena Kobylańska, koordynator Krajowej Rady Fizjoterapeutów w województwie dolnośląskim.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów życzy wszystkim studentom, a zwłaszcza tym, którzy dopiero rozpoczynają tę fascynującą przygodę z nauką na uczelni, pomyślności, sukcesów i zadowolenia. Dziękujemy również dziekan dr hab. Annie Kołcz za zaproszenie na tę wspaniałą uroczystość.”