PL

Czy damy radę pomóc milionom pacjentów, którzy przeszli COVID?

Rehabilitacja milionów pacjentów, którzy przeszli zakażenie COVID-19 i trafiają teraz pod naszą opiekę zarówno do prywatnych gabinetów, jak w ramach systemu refundowanego czy programów samorządowych to konieczność! Pomoc tym ludziom może stanowić o kondycji naszego społeczeństwa przez długie lata. Warto być przygotowanym na pacjentów, którzy już pukają do naszych gabinetów. Dlatego KIF oddaje do dyspozycji komplet webinarów z skomasowaną wiedzą na temat fizjoterapii postcovidowej. To wiedza, którą wykorzystasz także podczas leczenia pacjentów z problemami oddechowymi, pacjentów geriatrycznych, ortopedycznych oraz tych z zaburzeniami w obrębie układu oddechowego czy układu krążenia.

Na początku lutego ruszyły szkolenia fizjoterapeutów w ramach programu „Fizjoterapia osób po przebyciu COVID-19”. Program opracowali eksperci Krajowej Izby Fizjoterapeutów, a składa się on z części online oraz spotkań szkoleniowych. Szkolenia online są już w całości dostępne na Portalu Fizjoterapeuty. Zachęcamy do obejrzenia całego cyklu szkoleń online, które poruszają wiele zagadnień dotyczących fizjoterapii postcovidowej m.in.:

  • przegląd problemów, z jakimi zmagają się osoby po przebyciu COVID-19,
  • zakres i możliwości fizjoterapii pacjentów po COVID-19,
  • badanie i kwalifikacja do fizjoterapii,
  • przykłady treningu fizycznego oraz edukacja osób po przebyciu COVID-19.

Wszystkie filmy dostępne są w zakładce Szkolenia w Portalu Fizjoterapeuty – poniżej prezentujemy linki do poszczególnych szkoleń. Zachęcamy do udostępniania ich w mediach społecznościowych.

Film nr 1: Z jakimi problemami zmagają się osoby po przebyciu COVID-19? – dr Anna Pyszora

Film nr 2: Badanie fizjoterapeutyczne dla osób po przebyciu COVID 19 – badanie podmiotowe – dr Anna Pyszora

Film nr 3: Badanie fizjoterapeutyczne dla osób po przebyciu COVID 19 – badanie przedmiotowe – dr Anna Pyszora

Film nr 4: Trening fizyczny osób po przebyciu COVID-19 (cz. 1) – mgr Dariusz Banik

Film nr 5: Trening fizyczny osób po przebyciu COVID-19 (cz. 2) – mgr Tomasz Maciążek

Film nr 6: Trening fizyczny osób po przebyciu COVID-19 (cz. 3) – dr Sebastian Szyper

Film nr 7: Edukacja osób po przebyciu COVID-19 – dr Anna Pyszora

Przypominamy, że cały program dostosowany jest do potrzeb fizjoterapeutów zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i w miejscu wezwania.