PL

77 % pacjentów ocenia FIZJOTERAPEUTÓW na „5”

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przedstawiło najnowsze wyniki badania oceny personelu medycznego wynikające z doświadczeń pacjentów z pobytu w szpitalu. Cieszy nas, że fizjoterapeuci zostali w tej ankiecie ocenieni bardzo wysoko, a ich wynik – 77% ocen bardzo dobrychsytuuje naszą grupę zawodową na 2 miejscu w rankingu, zaraz po pielęgniarkach, a przed lekarzami.

W ocenie personelu medycznego na najwyższą ocenę – „5”, według pacjentów, zasługują:

Badania prowadzone były w okresie między 1 stycznia 2022 roku a 31 grudnia 2022 roku. Gromadzono w nich dane z doświadczeń pacjentów, wynikające z hospitalizacji z wykorzystaniem narzędzia PASAT OPEN 2022. Przebadano 50 tys. pacjentów z ponad 130 szpitali w zakresie doświadczeń z pobytu w szpitalu, przed wypisem pacjenta ze szpitala lub po jego powrocie do domu. Prowadzone były w formie ankiety elektronicznej, wypełnianej bezpośrednio przez pacjenta.

To szczególna ocena, bo wynikająca z obserwacji i bezpośredniego kontaktu pacjentów z medykami, w miejscu i czasie wyjątkowo dla pacjentów stresującym – w szpitalu, podczas  hospitalizacji, trwającej od 2 do 14 dni.

W naszym zawodzie bezpośredni i bliski kontakt z pacjentem, jest podstawą codziennej pracy.

Mając świadomość wyzwań i odpowiedzialności, jakie niesie ze sobą praca z ciężko i przewlekle chorymi, po skomplikowanych urazach czy po zabiegach operacyjnych, pacjentami w szpitalach, jesteśmy jednocześnie bardzo wdzięczni za to, że nasz wysiłek włożony w ich rehabilitację, został przez Państwa dostrzeżony.

Dla nas, to wyraz Państwa zaufania oraz docenienia i potwierdzenia naszych kompetencji.

W imieniu 75 tys. fizjoterapeutek i fizjoterapeutów, bardzo dziękujemy.

To też kolejne w tym roku potwierdzenie wysokiej jakości pracy fizjoterapeutów.

Przypominamy, że z badaniach Kantar z listopada 2022 roku, fizjoterapeuta okazał się zawodem medycznym wielkiego zaufania. Plasowaliśmy się na drugim miejscu z wynikiem 79 %, tuż za ratownikami medycznymi (80 %).

Więcej: https://kif.info.pl/konferencja-prasowa-krajowej-izby-fizjoterapeutow/

Wiarygodność buduje się bardzo długo, dlatego Krajowa Rada Fizjoterapeutów dziękuje całej grupie zawodowej fizjoterapeutów, za ich ciężką ale i doskonałą pracę.