PL

“Zatrzymać czas” – czwarty odcinek podcastu KIF

Aktywizacja osób w starszym wieku, dbanie o ich sprawność to motyw przewodni rozmowy z prof. Anną Skrzek. Czwarty odcinek podcastu KIF z cyklu “O fizjoterapii przy kawie” jest już dostępny na Spotify i YouTube.

Rozmawiamy o gerontologii, która błędnie utożsamiana jest z geriatrią oraz o tym, że fizjoterapia w pewnym sensie może cofnąć, zatrzymać, spowolnić czas. Mowa jest o sporcie seniorów, profilaktyce, zrzeszaniu się w uniwersytetach trzeciego wieku oraz wręcz przeciwnie – izolacji i problemach z niej wynikających. Pojawia się wątek opieki długoterminowej w kontekście opiekunów i osób wymagających opieki. Ekspertka dzieli się wskazówkami, jak zwiększyć szansę na dożycie słusznego wieku w jak najlepszej sprawności.

Gdy wspomina o różnych aktywnych formach spędzenia wolnego czasu, w kadrze pojawia się “przypadkowy przechodzień”…

Posłuchaj/obejrzyj i dowiedz się więcej!

Spotify: https://open.spotify.com/show/4vTrkFH12aWpj52D6dZj4g

YouTube: https://youtu.be/PgbkRKt97D0

Seria wywiadów “O fizjoterapii przy kawie” z członkami Interdyscyplinarnej Rady Ekspertów KRF to element kampanii społecznej KIF “Popraw jakość życia” pod hasłem “Fizjoterapia – samo się nie zrobi”. Rozmowy – merytoryczne, ale na luzie, z przekazem dla każdego – prowadzi rzecznik prasowa KIF Renata Jeziółkowska.