PL

Zaproszenie do dialogu dla nowej minister zdrowia

Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów Tomasz Dybek złożył gratulacje Katarzynie Sójce powołanej dziś przez prezydenta RP Andrzeja Dudę do składu Rady Ministrów na stanowisko ministra zdrowia.
Prezes KRF skierował do minister Katarzyny Sójki list, w którym prócz gratulacji przekazał życzenia powodzenia, zadeklarował otwartość na współpracę, licząc – mimo trudności związanych z czasem sprawowania przez nią funkcji – na działania na rzecz polskiej fizjoterapii i pacjentów.

Treść pisma prezesa KRF do minister zdrowia:

Szanowna Pani Minister,
składam Pani gratulacje oraz życzę powodzenia w działaniach na stanowisku ministra zdrowia. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z okoliczności dokonanej zmiany w rządzie, z krótkiego czasu pozostałego do końca kadencji Parlamentu oraz problemów w systemie ochrony zdrowia. Jednak jestem przekonany, że najbliższe tygodnie mogą stać się czasem podjęcia nowych wyzwań i otwartego dialogu rządu z medykami, w tym ze środowiskiem fizjoterapeutów.
Istotna rola naszego zawodu w ochronie zdrowia jest coraz bardziej dostrzegana, w związku z czym relacja na linii Ministerstwo Zdrowia – Krajowa Izba Fizjoterapeutów powinna opierać się na gotowości do współpracy. Ja taką gotowość deklaruję, licząc na szybkie inicjatywy dla dobra pacjentów.
Proponuję, by szereg zdiagnozowanych przez nas problemów systemowych, postulatów osób wykonujących zawód fizjoterapeutów, propozycji rozwiązań był tematem spotkania, na które serdecznie Panią zapraszam. Mam nadzieję, że w efekcie dialogu, mimo trudnego i krótkiego przedwyborczego czasu, dokonają się pozytywne zmiany w obszarze fizjoterapii.

Z wyrazami szacunku, Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów

SKM_C36823081015580