PL

“Układ nerwowy” – trzynasty odcinek podcastu KIF

Fizjoterapia w neurologii, neurochirurgii, guzy, zespoły bólowe, terapia manualna – o tym opowiada dr hab. Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka w trzynastym odcinku podcastu KIF z cyklu “O fizjoterapii przy kawie”, który jest już dostępny na Spotify i YouTube.   

Ekspertka przybliża swoją pracę z pacjentami, których dotykają problemy neurologiczne, choroby naczyniowe mózgu, incydenty, którzy poddawani są zabiegom neurochirurgicznym. Wspomina o pracy z pacjentami z chorobą Parkinsona, chorobami pozapiramidowymi. Mówi o udziale fizjoterapeuty w zabiegu i uczestnictwie w operacyjnym leczeniu z wybudzeniem pacjenta. Odnosi się do obserwowanych na przestrzeni 40 lat działalności pracy zawodowej zmian w fizjoterapii i ogólnie w medycynie.

Posłuchaj/obejrzyj całość i dowiedz się więcej!

Spotify: https://open.spotify.com/episode/5ZbyWZWWUyJwSVAp1Nql1J?si=01c2eecccb0941f0

YouTube: https://youtu.be/4wM4zrstP6w

Seria wywiadów “O fizjoterapii przy kawie” z członkami Interdyscyplinarnej Rady Ekspertów KRF to element kampanii społecznej KIF “Popraw jakość życia” pod hasłem “Fizjoterapia – samo się nie zrobi”. Rozmowy – merytoryczne, ale na luzie, z przekazem dla każdego – prowadzi Renata Jeziółkowska.