PL

Spotkanie prezesów KIDL i KIF

14 maja 2019 roku, w siedzibie Krajowej Izby Fizjoterapeutów w Warszawie odbyło się spotkanie prezesa Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych Aliny Niewiadomskiej z prezesem Krajowej Izby Fizjoterapeutów dr. hab. Maciejem Krawczykiem. Obie organizacje od dawna współpracują ze sobą, wspierając wzajemnie własne inicjatywy i wymieniając doświadczenia.
 
– Było to bardzo owocne spotkanie, liczymy na bliższą współpracę z samorządem fizjoterapeutów, chociaż zawsze ta współpraca przebiegała wzorowo. Mamy wspólne problemy, bo zarówno nasz zawód jak i zawód fizjoterapeuty są niedoceniane. Obie grupy mają najniższe zarobki w porównaniu z innymi zawodami medycznymi. Musimy współpracować, żeby tę sytuację zmienić – mówiła prezes KRDL Alina Niewiadomska.
 
– Jesteśmy najmłodszym samorządem medycznym, za to bardzo otwartym na współpracę z innymi organizacjami tego typu. Nasza skuteczność w zabieganiu o korzystne rozwiązania systemowe dla fizjoterapii oraz profesjonalne, merytoryczne podejście do wyzwań sprawiają, że jesteśmy traktowani przez inne samorządy jako ważny partner w realizacji wspólnych zamierzeń – dodał prezes KIF dr. hab. Maciej Krawczyk.
 
Wspólne spotkania obu izb będą kontynuowane. Kolejne spotkanie grupy roboczej KIDL i KIF odbędzie się w siedzibie Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych przy ul. Konopackiej w Warszawie.