PL

Kończy się ważność certyfikatów P1. Dokonaj aktualizacji.

Informujemy, że już niebawem kończy się termin ważności certyfikatów P1. Aktualnie mijają 2 lata (tyle wynosi ważność certyfikatów) od momentu, kiedy fizjoterapeuci mają możliwość składania wniosków o dostęp do systemu P1. 

W związku z powyższym wniosek o wygenerowanie certyfikatu należy złożyć ponownie oraz zaimportować go do programu do prowadzenia dokumentacji medycznej. 

Jak wygenerować certyfikat? 

Aby odnowić certyfikaty należy ponownie złożyć wniosek o dostęp do systemu P1 poprzez portal “Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą” – RPWDL: https://rpwdl.ezdrowie.gov.pl/. 

Z pełną instrukcją zakładania konta w systemie P1 oraz generowania certyfikatów zapoznasz się tutaj: Jak złożyć wniosek o założenie konta w systemie P1 oraz wygenerować certyfikaty – Pomoc Finezjo – Centrum pomocy dla aplikacji Finezjo oraz na filmie instruktażowym przygotowanym przez Centrum e-Zdrowia: Jak założyć konto w systemie P1 i wygenerować certyfikat – film instruktażowy CeZ – Centrum Pomocy – Krajowa Izba Fizjoterapeutów (kif.info.pl). 

Zachęcamy do weryfikacji terminu ważności certyfikatów i wygenerowania nowych przed ich wygaśnięciem! 

Uwaga! Jeżeli po przejściu do zakładki “Utwórz wniosek praktyka fizjoterapeutyczna” nie widzisz numeru księgi rejestrowej, dla której mógłbyś/mogłabyś złożyć wniosek czy też wygenerować certyfikaty, pomimo że posiadasz wpis do RPWDL (https://rpwdl.ezdrowie.gov.pl/RPF/Search), oznacza to, że musisz  zmigrować dane do księgi rejestrowej, aby posiadać do niej uprawnienia. Jest to związane ze zmianą sposobu logowania w kwietniu 2022 roku, kiedy to nie było możliwości logowania za pośrednictwem profilu zaufanego. 

Przycisk do migracji danych znajduje się po zalogowaniu w nagłówku strony. Po przekierowaniu na odpowiednią stronę należy wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, którymi posługiwałeś/aś się podczas rejestracji w RPWDL. Pełna instrukcja logowania i migracji danych dostępna jest na stronie: https://rpwdl.ezdrowie.gov.pl/Instrukcja_ePLOZ.pdf 

Wygenerowany certyfikat zaimportuj do programu do prowadzenia dokumentacji medycznej. 

Jeśli korzystasz z Finezjo -> Po pomyślnym wygenerowaniu certyfikatów należy zaimportować je do aplikacji Finezjo. Zaloguj się do aplikacji, wejdź w Ustawienia, a następnie wejdź w zakładkę Integracja z P1 i postępuj zgodnie z instrukcją. Finezjo przypomni Ci o wygasających certyfikatach 14 dni przed upływem terminu ważności. 

Jeśli korzystasz z komercyjnego oprogramowania -> Po pomyślnym wygenerowaniu certyfikatów zaimportuj je do oprogramowania, z którego korzystasz. 

Krajowa Izba Fizjoterapeutów nie obsługuje strony https://rpwdl.ezdrowie.gov.pl/ od strony technicznej. W przypadku trudności z zalogowaniem, migracją danych, a także błędów pojawiających się podczas generowania certyfikatów, prosimy o kontakt z Administratorem Technicznym strony RPWDL: https://rpwdl.ezdrowie.gov.pl/ContactAdministratorAuthorize telefonicznie lub mailowo. Telefon 19 239, e-mail: [email protected]. Pomoc oferowana jest 24h/7.