W dniach 25 i 26 listopada 2022 r. w Katowicach miała miejsce II Olimpiada Młodych Fizjoterapeutów „FizjoDerby Śląska”, organizowana przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Krajowej Izby Fizjoterapeutów, którą reprezentował dr Tomasz Dybek – Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów, Karolina Kucharczyk i Marcin Rutkowski – Koordynatorzy Wojewódzcy KRF dla województwa śląskiego oraz Wojciech Komosa, Kierownik Działu Komunikacji i Marketingu KIF.

Przewodnicząca Rady Naukowej II Olimpiady Młodych Fizjoterapeutów „FizjoDerby Śląska” dr hab. n. o zdrowiu Anna Brzęk, prof. SUM, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach przywitała uczestników i zgromadzonych gości. W ceremonii otwarcia brali również udział: Prorektor SUM ds. Studiów i Studentów prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko, Prorektor AWF Katowice dr hab. Arkadiusz Stanula, prof. AWF, koordynatorem wydarzenia z ramienia AWF w Katowicach był dr n. o kult. fiz. Damian Kania.

Dr Tomasz Dybek, Prezes KRF skierował przemówienie do studentów życząc powodzenia, po czym rozpoczął się wielki test wiedzy, do którego przystąpiło ponad 40 studentów. Po teście była część wykładowa w formie panelu ekspertów ze środowiska fizjoterapii.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zakończyły pierwszy dzień olimpiady.

Oto lista szczęśliwych laureatów wielkiego testu wiedzy:

I miejsce Marlena Kotecka – Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

II miejsce, Anna Marciniak – Akademia Górnośląska im. W. Korfantego w Katowicach

III miejsce Katarzyna Barut – Akademia Górnośląska im. W. Korfantego w Katowicach

Zwycięzcom konkursu wiedzy serdecznie gratulujemy! 

Drugi dzień to Międzyuczelniane Rozgrywki Siatkarskie o Puchar Rektorów AWF i SUM. Zawody rozgrywane były w hali sportowej AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, było dużo emocji i wrażeń.

Puchar Rektorów AWF i SUM wywalczyli studenci Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. J. Długosza w Częstochowie. II miejsce zdobył team Akademii WSB, a III miejsce zajęła reprezentacja AWF w Katowicach. Turniej zakończył mecz drużyny zwycięskiej z reprezentacją nauczycieli akademickich. Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje!