PL

Znamy laureatów Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie szosowym!

6 sierpnia 2022 r. w Inowrocławiu odbyła się kolejna III odsłona Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie szosowym. Na starcie wyścigu licznie stanęli pasjonaci kolarstwa, spragnieni atmosfery wielkiego ścigania po przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi.

Mistrzynią Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie szosowym została Daria Burzyńska z Ostrowa Wielkopolskiego, zaś wicemistrzynią Ewelina Jasińska z Inowrocławia. W tej klasyfikacji nie przyznano nagrody za miejsce trzecie.

Mistrzem Polski Fizjoterapeutów został Dominik Omiotek z Pabianic, wicemistrzem Filip Mordaka z Poznania, zaś miejsce trzecie zdobył Marcin Baranowski z Warszawy.

Warto również dodać, że Dominik Omiotek zajął II miejsce, a Filip Mordaka III miejsce w klasyfikacji OPEN Memoriału im. Wiesława Szczepańskiego, w ramach którego rozgrywane były Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów.

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje!

Nagrody ufundowane przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów, pod patronatem której odbywał się wyścig, wręczyła Dorota Ratuszek-Sadowska, Koordynatorka Wojewódzka na region kujawsko-pomorski.

Na spotkaniu, które podsumowało całe zawody, uhonorowano również zawodników w kategoriach wiekowych wskazanych przez Komitet Organizacyjny (do 35 roku życia, 35-55 lat i powyżej 55 roku życia). Oto wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych: