Za nami trzydniowe 26. Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, objęte honorowym patronatem Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Wydarzenie odbyło się w dniach 11-13 maja br. w Hotelu Stok w Wiśle. Konferencja skierowana była do lekarzy kardiologów, specjalistów rehabilitacji medycznej oraz innych specjalności, którzy w swojej codziennej praktyce zajmują się rehabilitacją i fizjologią wysiłku, ale także do fizjoterapeutów, pielęgniarek, techników i przedstawicieli innych zawodów medycznych, zainteresowanych tematyką spotkania oraz studentów.

Podczas Sympozjum nie zabrakło obecności Prezesa KRF dr. Tomasza Dybka oraz członków KRF z województwa śląskiego: Karoliny Kucharczyk oraz Michała Ślęczkowskiego.

Sympozjum obfitowało w ciekawe sesje dotyczące rehabilitacji, przyjechało wielu wybitnych wykładowców z dziedziny kardiologii z całej Polski.

W trakcie sympozjum wybierane były nowe władze SRKiFW PTK. Pierwszy raz w historii Sekcji prezesem został fizjoterapeuta. Składamy serdeczne gratulacje dr hab. prof. AWF Edycie Smolis-Bąk za objęcie funkcji prezesa-elekta Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jest nam niezmiernie miło, że szkoleniowcy realizujący projekt “FIZJA” z dziedziny kardiologii odnoszą tak wspaniałe sukcesy.

Serdecznie dziękujemy za szczere rozmowy z fizjoterapeutami, kadrą lekarską i pielęgniarską, taka wymiana poglądów utwierdza nas w przekonaniu, że tylko interdyscyplinarne, wielospecjalistyczne postępowanie jest kluczem do efektywnego leczenia.

Bez wątpienia 3 dni spędzone w Wiśle połączone były z dużą dawką wiedzy z zakresu rehabilitacji kardiologicznej i fizjologii wysiłku.

Zapraszamy fizjoterapeutów do podnoszenia kwalifikacji i korzystania z bezpłatnych szkoleń w ramach projektu “FIZJO-LEARNING”.