PL

Za nami kolejne spotkanie warsztatowe w Rzeszowie.

5 czerwca 2022 r. w Hotelu Classic w Rzeszowie odbyło się spotkanie warsztatowe pt. „Podstawy radiologii w fizjoterapii stawu kolanowego i stawu barkowego”, które poprowadził dr n.med. Aleksander Zagórski.

Agenda spotkania została opublikowana tutaj: https://kif.info.pl/events/spotkanie-warsztatowe-dla-fizjoterapeutow-z-rzeszowa-oraz-wojewodztwa-podkarpackiego-5-06-22/

Zainteresowanie powyższym tematem przekroczyło oczekiwania organizatorów.

Podczas spotkania był komplet uczestników, którzy zapoznali się z podstawami badania ultrasonograficznego, jego zaletami oraz ogromnymi możliwościami nie tylko w diagnostyce, ale również w terapii pacjentów. Spotkanie rozpoczęto od podstaw i standardów samego badania, a w dalszej kolejności prowadzący przypomniał teorię z zakresu anatomii i biomechaniki stawu kolanowego i barkowego, po czym uczestnicy mogli tę wiedzę wykorzystać w praktyce, wykonując samodzielnie badanie USG poszczególnych struktur powyższych stawów. Praca w parach na dwóch aparatach do USG spodobała się najbardziej – w końcu praktyka podczas takich wydarzeń jest najważniejsza. Temat oczywiście nie został wyczerpany, a uczestnicy już pytali o kolejne edycje o podobnej tematyce.

NEWSLETTER