PL

XII Bonifraterskie Spotkanie z Rehabilitacją w Piaskach – ważny głos w debacie o wyzwaniach współczesnej rehabilitacji

22 maja 2024 r. w Bonifraterskim Centrum Rehabilitacji pod wezwaniem św. Benedykta Menni w Piaskach odbyło się XII Bonifraterskie Spotkanie z Rehabilitacją, zorganizowane pod hasłem: „Kompleksowa rehabilitacja jako integralny element postepowania leczniczego”, w którym uczestniczyła dr Marzena Kobylańska, koordynator KRF województwa dolnośląskiego oraz dr Michał Cichosz, członek KRF z tegoż województwa.

Tematem tegorocznej edycji spotkania była „Kompleksowa rehabilitacja jako integralny element postępowania leczniczego. Wybrane problemy zdrowotne współczesnego Polaka”. Prezes Bonifraterskiego Centrum Medycznego, Jacek Graliński, przypomniał, że w centrum działalności sieci placówek medycznych, której patronują bonifratrzy, jest człowiek. „Może się wydawać, że w ciągu blisko pięciu wieków, które upłynęły od czasu, kiedy św. Jan Boży podjął swoją misję, w medycynie zmieniło się wszystko. Ale nie zmieniło się – taką przynajmniej mam nadzieję i tak działamy w Bonifraterskim Centrum Medycznym – to wokół człowieka skupiamy naszą uwagę, robiąc to, co potrafimy najlepiej – niosąc ulgę w cierpieniu i przywracając go do sprawności” – powiedział.

Dwunasta edycja Bonifraterskich Spotkań z Rehabilitacją przyciągnęła do ośrodka w Piaskach ekspertów z dziedziny rehabilitacji medycznej i fizjoterapii, a także innych specjalności medycznych z całej Polski. W konferencji wzięli udział m.in. prof. dr hab. Anna Skrzek, prof. dr hab. med. Mirosław Szura, dr hab. n. Kuba Ptaszkowski, prof. dr hab. med. Zbigniew Doniec, prof. dr hab. med. Dariusz Kałka czy dr hab. Jan Szczegielniak, konsultant krajowy w dziedzinie fizjoterapii, dr hab. Małgorzata Łukowicz, konsultant krajowy ds. rehabilitacji, Beata Bruczyńska, koordynator KRF województwa wielkopolskiego oraz fizjoterapeuci z całej Polski.

NEWSLETTER