PL

Wyniki I Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie górskim

28 września 2019 roku, w niezwykle malowniczej scenerii Gór Izerskich, odbyły się Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie górskim. Była to druga tura kolarskich zawodów mistrzowskich, zorganizowanych specjalnie dla naszej profesji, rozgrywanych w ramach V Rowerowego Biegu Piastów w Jakuszycach (poprzedzał ją wyścig szosowy w Inowrocławiu). Patronat nad imprezą objęła Krajowa Izba Fizjoterapeutów.

W zawodach uczestniczyli fizjoterapeuci z całej Polski, więc od rana można było wyczuć dreszczyk rywalizacji i podwyższony poziom adrenaliny. Wystartowaliśmy o 10.20 razem z innymi zawodnikami dystansu „Mega” (300 zawodników) w Rowerowym Biegu Piastów. Pomimo obaw, na metę dotarli wszyscy startujący fizjoterapeuci bez żadnych uszczerbków na zdrowiu. Pogoda mobilizowała do aktywności fizycznej – było pochmurnie i dosyć zimno (rano około 7 stopni), ale najważniejsze, że nie padało. Wariant trasy „Mega” liczył 42 km i był wymagający kondycyjnie, ale niezbyt trudny technicznie. Niemal cała trasa prowadziła po szerokich, naprzemiennie asfaltowych i szutrowych duktach, zaś największą trudnością był podjazd długości 8 km z okolic Świeradowa – Zdroju w kierunku Polany Jakuszyckiej.

Oto wyniki rywalizacji fizjoterapeutów.

Rywalizacja Pań.

Mistrzynią Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie górskim została Adrianna Sadowa (bardzo dobry czas 02:20:00), która jednocześnie uplasowała się na trzecim miejscu w swojej kategorii wiekowej całego Rowerowego Biegu Piastów na dystansie „Mega”. Drugie miejsce zajęła Justyna Stępowska. Gratulujemy koleżankom wspaniałego wyniku!

Rywalizacja Panów.

Tytuł Mistrza Polski Fizjoterapeutów wywalczył Karol Januszkiewicz (świetny czas 01:41:59), który osiągnął również bardzo dobry wynik w Rowerowym Biegu Piastów, zajmując w swojej kategorii wiekowej trzecie miejsce (trasa „Mega”). Wicemistrzem został Bartosz Moskwa, a na trzecim miejscu podium stanął Paweł Tutaj.

Dodatkowo w klasyfikacji fizjoterapeutów Mężczyźni M35-50 pierwsze trzy miejsca zajęli odpowiednio: Tomasz Januszkiewicz, Sebastian Kaźmierczak, Adam Bartoszek, zaś na czele kategorii Mężczyźni M50 przyjechali Andrzej Gwóźdź i Jędrzej Wierzchowski.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim fizjoterapeutkom i fizjoterapeutom dziękujemy za udział, fantastyczną zabawę i stworzenie niezapomnianej atmosfery.