PL

Wielki protest medyków już jutro – w sobotę 11 września!

Spotykamy, w sobotę 11 września, o godz. 12.00 na Placu Krasińskich w Warszawie!

Przechodzimy trasą pod Ministerstwem Zdrowia, Kancelarią Prezydenta, Sejmem, aż pod Kancelarię Premiera.

Walczymy o:

 1. Natychmiastową zmianę ustawy o wynagrodzeniach!
  Chcemy pracować nie głodować!
 2. Natychmiastowe zrównanie wynagrodzeń medyków do średniej Unii Europejskiej.
  Wielu młodych fizjoterapeutów oraz tych bardzo dobrze wykształconych ucieka za granicę. Nic dziwnego: tam pracując w zawodzie mają szansę zarobić na utrzymanie rodzin.
 3. Zmianę wyceny świadczeń rehabilitacyjnych!
  Rządzie! Płać realnie za leczenie, a nie po przecenie. Wyceny procedur i świadczeń medycznych od lat są nierealne i bardzo nisko opłacane. Rządzący nie biorą pod uwagę np. rosnących kosztów utrzymania placówek, inflacji. Coraz więcej zadań nakładanych przez (rząd) na placówki powoduje ich coraz większe zadłużenie, bo nie idą za tym pieniądze na ich realizację. Mamy dość spełniania obietnic decydentów bez pokrywania ich realnych kosztów.
 1. Wyeliminowanie biurokracji! Nie róbcie z medyków urzędników – STOP BIUROKRACJI
  W obliczu braku kadr medycznych powinniśmy wykorzystywać je mądrze i efektywnie. Wypełnianie zamówień na sprzęt to nawet kilkanaście minut. Każdy z nas wypełnia kilkadziesiąt sprawozdań, w których wiele danych się dubluje.
 2. Wzrost zatrudnienia! Nie ma medyków – nie ma leczenia. Same łóżka nie leczą!
  Rząd musi zadbać o kadry medyczne i zapewnić wzrost zatrudnienia w publicznej ochronie zdrowia. Dziś w publicznej ochronie zdrowia pracuje tylko co trzeci fizjoterapeuta! Średnie zatrudnienie w ochronie zdrowia w krajach europejskich wynosi 10 proc. w Polsce 6 proc.
 3. Bezpieczeństwo pacjentów! Bezpieczeństwo medyka to bezpieczeństwo pacjenta.
  Konieczne jest systemowe ubezpieczenie, które w razie niepożądanego zdarzenia medycznego i szkody pacjenta pozwala szybko sfinansować i wdrożyć rehabilitację leczniczą.

Informacje organizacyjne i logistyczne:

 • KIF zwraca koszty przyjazdu na protest. Napisz w tej sprawie pod mail: [email protected]
 • KIF przygotował transparenty, gwizdki, kamizelki i nagłośnienie. Będą do odbioru od godziny 11 w pobliżu miejsca zbiórki. Informacje w dniu wydarzenia pod numerem: 508 714 599.
 • Na Placu Krasińskich od 11:30 formujemy kolumnę.

Wskazówki dotyczące dojazdu:

 • Dojeżdżamy autokarami na protest w rejon Stadionu Polonii – okolice ulic: Bonifraterskiej, Konwiktorskiej, Sanguszki (są to rejony Sądu Najwyższego).
  Autokary następnie zjeżdżają ulicą Sanguszki na Wisłostradę i kierują się na Torwar.
 • Na Torwarze znajdują się parkingi, gdzie autokary będą oczekiwały na zakończenie protestu. Lokalizacja parkingu: Torwar, przy Pętli autobusowej Łazienkowskiej oraz w rejonie  Myśliwieckiej. Jeśli w tych punktach zabraknie miejsc do parkowania Policja będzie przekierowywać autokary w inne miejsca.

UWAGA: Każdy autokar musi posiadać białą kartkę A4 z przodu na szybie. Jest to znak rozpoznawczy dla policji, który umożliwi wjazd na parking.

POWRÓT: W przypadku powrotu proszę zwrócić uwagę na zajmowane pasy ruchu na Wisłostradzie. Policja wskazała kierunek GDAŃSK – zajmujemy prawy skrajny pas w kierunku Żoliborza, natomiast kierunek LUBLIN zajmujemy prawy skrajny pas na Mokotów. Jeżeli kierowca autokaru miałby problem orientacyjny, który pas zająć wracając prosimy, aby dopytali policjantów, którzy udzielą wskazówek.

Białe Miasteczko:

 • KIF uczestniczy w przygotowaniu Białego Miasteczka. 18 września będzie dzień poświęcony fizjoterapii.
 • Wciąż poszukiwani są fizjoterapeuci do dyżurowania w Białym Miasteczku.

NEWSLETTER