PL

Ważny komunikat w sprawie szczepień dla osób z tzw. “grupy 0” (w tym fizjoterapeutów).

Ministerstw Zdrowia przypomina, że wszystkie osoby, które mieszczą się w tzw. “grupie 0” (a więc także fizjoterapeuci) proszone są o zgłoszenie do 14.01 chęci zaszczepienia za pośrednictwem formularza dostępnego na online https://szczepieniakadry.rcb.gov.pl/ oraz zgłoszenie się do wybranego szpitala węzłowego w celu umówienia terminu szczepienia.
W szpitalach węzłowych szczepienie pierwszą dawką planowane jest zakończenie do końca stycznia br.

Osoby, które nie zgłoszą się do szpitala węzłowego w tym terminie, będą mogły zapisać się na szczepienie później w wybranym populacyjnym punkcie szczepień lub specjalnie utworzonym punkcie szczepień w szpitalu rezerwowym/prowadzącym szpital rezerwowy.

Specjalnie dla medyków od 12.01 zostaną otwarte dodatkowe punkty szczepień w szpitalach rezerwowych lub szpitalach macierzystych w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań. Tam mogą zgłaszać się osoby posiadające prawo wykonywania zawodu.

Oto link do komunikatu na stronach rządowych – są w nim także podane namiary na ww. dodatkowe punkty szczepień w 5 miastach: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-dla-osob-z-gr-0
NEWSLETTER