W ubiegłym roku rozpoczął się projekt „PRO–EBP Platforma promowania i upowszechniania praktyki zawodowej opartej na wiedzy naukowej” prowadzony przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie z filią w Białej Podlaskiej. Krajowa Izba Fizjoterapeutów jest jednym z partnerów projektu.

PRO-EBP to inicjatywa skierowana do polskich fizjoterapeutów i innych przedstawicieli środowiska medycznego, która ma na celu upowszechnianie rozumienia i stosowania praktyki opartej na wiedzy naukowej.

W ramach projektu powstają m. in. narzędzia umożliwiające wprowadzenie najlepszych procedur do codziennej praktyki, tworzone są autorskie publikacje w języku polskim, udostępniane są tłumaczenia zagranicznych publikacji, rozwijana jest współpraca międzynarodowa, opracowywany jest podręcznik EBP odpowiadający potrzebom polskiego środowiska fizjoterapeutów. Zespół realizujący projekt pragnie, aby wprowadzanie zasad EBP było intuicyjne i naturalne, co pozwoli skupić się fizjoterapeutom na opiece nad pacjentem i tym samym przyniesie szybkie i wymierne efekty.

PRO-EBP zostało także jednym z ambasadorów tegorocznego dnia Evidence Based Health Care https://worldebhcday.org/

Ostatnio uruchomiony został profil na Facebooku dedykowany projektowi PRO-EBP. Udostępniane będą tam materiały powstające w ramach projektu, ciekawe linki i informacje ze świata nauki. Zapraszamy do odwiedzenia profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/proebp

Projekt jest realizowany i dofinansowany  w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki, SONP/SP/461408/2020.