PL

Trzecia dawka szczepionki już dostępna dla fizjoterapeutów

Zgodnie z komunikatem Ministra Zdrowia z dnia 22 września 2021 r. w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką dodatkową uzupełniającą schemat podstawowy, wszystkie zawody medyczne, w tym fizjoterapeuci, mogą zaszczepić się 3 dawką szczepionki.

Minister Zdrowia informuje, że zgodnie z zaleceniami Rady Medycznej, rozpoczął się proces wystawiania skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą dla:

  • pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem (w tym fizjoterapeutów),
  • wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia.

Przypominającą dawkę stosuje się w obu wskazanych grupach z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

U osób szczepionych dawką przypominającą należy stosować szczepionkę Comirnaty Pfizer-BioNTech, niezależnie od rodzaju szczepionki zastosowanej uprzednio podczas szczepienia podstawowego I i II dawką. Do przyjęcia dawki przypominającej uprawnione są również osoby spełniające kryteria określone w niniejszym komunikacie, które w szczepieniu podstawowym przyjęły jednodawkową szczepionkę COVID-19 Vaccine Janssen (Johnson & Johnson).

Link do pełnego komunikatu znajdziesz tutaj: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-12-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dawka-przypominajaca-oraz-dawka-dodatkowa-uzupelniajaca-schemat-podstawowy

NEWSLETTER