PL

Trwa kampania informacyjna KIF dotycząca obowiązku prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

W związku z tym, że od 2021 jesteśmy, jako jeden z zawodów medycznych, zobowiązani do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej, w grudniu zwiększyliśmy intensywność kampanii informacyjnej. Zależy nam, aby dotrzeć z komunikatami do jak największej grupy fizjoterapeutów. Szeroko zakrojona kampania informacyjna jest prowadzona nie tylko na stronie czy Facebooku KIF, ale także na popularnych profilach fizjoterapeutycznych, grupach dyskusyjnych i serwisach internetowych.

Przypominamy, że fizjoterapeuci udzielający świadczeń zdrowotnych mają obowiązek prowadzenia, przechowywania i udostępniania dokumentacji medycznej. Z początkiem 2021 roku czekają nas jednak zmiany w prowadzeniu dokumentacji. W kwietniu tego roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia, które wprowadziło obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Rozporządzenie zakładało okres przejściowy dla formy prowadzenia dokumentacji, ale tylko do 31 grudnia 2020 roku. To oznacza, że już za chwilę – od 1 stycznia 2021 roku, dokumentację medyczną będzie trzeba prowadzić już tylko w postaci elektronicznej.

Z myślą o wszystkich fizjoterapeutach poszukujących stabilnego, bezpiecznego i, co ważne, darmowego rozwiązania, eksperci i informatycy KIF stworzyli Finezjo https://finezjo.pl/ To bezpłatna, nowoczesna i bezpieczna aplikacja do zarządzania dokumentacją medyczną w fizjoterapii. Korzysta z niej już 40 proc. polskich praktyk fizjoterapeutycznych, co czyni z niej lidera na rynku oprogramowania dla fizjoterapeutów. Finezjo dostępne jest dla wszystkich fizjoterapeutów prowadzących indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną oraz od niedawna – dla osób pracujących w podmiotach leczniczych! Z tej drugiej wersji może korzystać każdy pracownik podmiotu, a więc nie tylko fizjoterapeuta!

Jak zacząć korzystać z Finezjo?

Po prostu zarejestruj się: finezjo.pl/register.html i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Zobacz najnowszy webinar poświęcony wersji dla podmiotów: youtu.be/nzEWpqdNWX0

Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj do rozbudowanego Centrum Pomocy pomoc.finezjo.pl/ lub napisz do nas na [email protected].

NEWSLETTER