PL

Światowy Dzień Fizjoterapii w regionie małopolskim!

Z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii 8 września 2023 r. w regionie małopolskim zorganizowano szereg imprez towarzyszących.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów ŚDF była: „Rola fizjoterapii i fizjoterapeutów w leczeniu różnych postaci zapalenia stawów”. W wielu placówkach medycznych Małopolski odbyły się tego dnia spotkania z pacjentami, co pozwoliło podkreślić znaczenie fizjoterapii i fizjoterapeutów w procesie profilaktyki czy leczenia chorób zapalnych. Fizjoterapeuci rozdawali materiały informacyjno-promocyjne, propagowali fizjoprofilaktykę, podpowiadali, jak wybrać najlepszą aktywność fizyczną dla siebie, objaśniali jak regularne ćwiczenia są ważne w leczeniu wszystkich postaci zapalenia stawów i jak liczne korzyści zdrowotne ze sobą niosą.

W Małopolskim Oddziale Terenowym Biura KIF zorganizowano stacjonarne spotkanie dla fizjoterapeutów. Koordynatorzy wojewódzcy KRF – Dorota Ogarek i Agata Słowik przedstawiły podsumowanie roku działalności w regionie, a zaproszeni goście omówili tematy związane z reumatologią. Uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę specjalistyczną i podnieść kompetencje biorąc udział w warsztatach pt. „Czy Tai Chi może poprawić jakość życia osób z chorobami zapalnymi stawów?”.

Z kolei podczas II Pieszego Rajdu Fizjoterapeutów, pod stałym hasłem „Działając razem zdobywamy szczyty”, środowisko fizjoterapeutów z Małopolski integrowało się w terenie, promując aktywność fizyczną i wchodząc na Durbaszkę – jeden z malowniczych szczytów Małych Pienin.

NEWSLETTER