PL

Światowy Dzień Fizjoterapii 2023 po opolsku

W dniu 8 września 2023 r. koordynator KRF w województwie opolskim dr hab. Mariusz Migała uczestniczył w konferencji prasowej w siedzibie KIF w Warszawie inaugurującej akcję społeczną Popraw jakość życia pt. „Fizjoterapia – samo się nie zrobi”.

W tym samym dniu w godzinach popołudniowych zorganizowano Dzień Otwarty w Opolskim Oddziale Terenowym KIF w Opolu przy ul. Prószkowskiej 76.

W dniu 10 września 2023 r. z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii Opolski Oddział Terenowy KIF w Opolu przygotował wydarzenie integracyjne dla opolskich fizjoterapeutów. Spotkanie, w którym udział wzięło ponad 40 osób, odbyło się w Pokrzywnej (gm. Głuchołazy) i połączone było ze zdobyciem szczytu Biskupiej Kopy (Góry Opawskie). Podczas marszu koordynator wojewódzki przekazał uczestnikom aktualne informacje dotyczące polskiej fizjoterapii oraz samorządu zawodowego. Przedstawił także założenia akcji społecznej Popraw jakość życia pt. „Fizjoterapia – samo się nie zrobi”, ukazującej znaczenie fizjoterapii w leczeniu i profilaktyce wielu chorób i schorzeń. Rozdano przygotowane materiały informacyjne oraz określono zasady promocji ww. akcji w placówkach. Po pokonaniu ponad 12 km szlaków górskich, spotkanie zakończono na terenie stawów hodowlanych, gdzie każdy z uczestników miał za zadanie „złowić sobie niedzielny popołudniowy posiłek”. Humory dopisywały, sił nikomu nie zabrakło, tak więc obchody Światowego Dnia Fizjoterapii 2023 w aktywny sposób można uznać za udane.

NEWSLETTER