PL

Spotkanie z NFZ w Krakowie

W dniu 24.10.2023 Krajowa Izba Fizjoterapeutów zorganizowała długo oczekiwane przez środowisko fizjoterapeutów małopolskich spotkanie z przedstawicielem NFZ.

Ze strony KIF przybyłych gości powitał wiceprezes Rafał Trąbka, który wraz z członkiem KRF Joanną Bukowską moderował posiedzenie. Na pytania, które były zadawane z sali oraz te, które nadeszły drogą mailową, czy na forach społecznościowych odpowiadała zaproszona Barbara Dolata – naczelnik Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej. Licznie przybyli fizjoterapeuci, kierownicy, dyrektorzy mieli okazję dowiedzieć się o kwestiach regulowanych rozporządzeniami MZ, czy Prezesa NFZ, jak też o funkcjonowaniu oddziałów regionalnych. Goście wymieniali się doświadczeniami związanymi z rozliczaniem świadczeń, zgłaszaniem problemów do NFZ, czy uzyskiwaniem z placówki pomocy merytorycznej. Na koniec spotkania Agata Słowik oraz Dorota Ogarek (członek KRF) – koordynatorki wojewódzkie KRF z Małopolski opowiedziały o akcji promowania zawodu wśród świadczeniobiorców i ugruntowania go w środowisku medycznym.

W kuluarach można było porozmawiać z innymi przybyłymi na sesję członkami KRF: Karoliną Ferenc, Wojciechem Kurzydło, Rzecznikiem Praw Fizjoterapeutów: Tomaszem Maickim, czy delegatami województwa małopolskiego II Krajowego Zjazdu Fizjoterapeutów: Kamilem Pitalą, Maciejem Kawoniem.

Wszystkie strony wyraziły chęć cyklicznych spotkań oraz przychylnie mówiły o współpracy.

NEWSLETTER