PL

Spotkania przedstawicieli KRF w Małopolskim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu

W dniu 16 lutego 2021 doszło do spotkania przedstawicieli KRF z dyrekcją i personelem Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji im.Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu. Krajową Radę Fizjterapeutów reprezentowali: Paweł Adamkiewicz – wiceprezes KRF oraz Filip Windak – przedstawiciel KRF z woj. małopolskiego. Ze strony szpitala w spotkaniu uczestniczyli: mgr Krzysztof Grzesik – dyrektor Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu, mgr inż Karolina Wojtaszewska – zastępca dyrektora ds. organizacyjnych oraz mgr Kamil Glanowski – kierownik ds. planowania i rehabilitacji, a także liczący 15 osób zespół fizjoterapeutów zatrudnionych w szpitalu.

Podczas spotkania z zespołem fizjoterapeutów omówiono bieżące działania Krajowej Izby Fizjoterapeutów, zaś spotkanie w biurze Dyrektora Szpitala poświęcono głównie sprawom związanym z programem fizjoterapii postcovidowej. W szczególności omówiono:

  • ogólne założenia programu rehabilitacji postcvidowej realizowanej w szpitalu w Jaroszowcu,
  • ogólne założenia programu rehabilitacji postcvidowej przygotowanego przez ekspertów KIF,
  • aktualną sytuację prowadzonych na terenie Polski programów rehabilitacji pocovidowej.

Dodatkowo dyrekcja szpitala zadeklarowała wsparcie w zakresie przeszkolenia fizjoterapeutów w praktycznym prowadzeniu rehabilitacji pulmonologicznej na terenie szpitalu szkoleń praktyczne wsparcie dotyczące prowadzenia rehabilitacji pulmonologicznej w szpitalu oraz chęć cyklicznego zapraszania przedstawiciela KRF na cykliczne spotkania online z dyrektorami szpitali zajmujących się rehabilitacją pulmonologiczną na terenie Małopolski.

NEWSLETTER