PL

Relacja ze spotkania warsztatowego „Screening medyczny w fizjoterapii” dla fizjoterapeutów z Podkarpacia.

W dniu 12 marca 2022 roku, w godzinach 08:15-16:15 w siedzibie Hotel Classic w Rzeszowie przy alei Armii Krajowej 32 (Sala Bursztynowa na 1 piętrze), odbyło się spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów z Rzeszowa i województwa podkarpackiego. Tematem spotkania był „Screening medyczny w fizjoterapii”.

Podczas spotkania warsztatowego uczestnicy poznali wiedzę medyczną, która umożliwi dokładniej przeprowadzić badanie pacjenta, na bazie którego fizjoterapeuta ustala indywidualny program rehabilitacji, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wystąpienia tzw. czerwonych flag.

Wiedza oraz czujność podczas pierwszej wizyty pozwolą wykluczyć przeciwwskazania i w bezpieczny sposób przeprowadzić pacjenta przez proces rehabilitacji. W trakcie spotkania zostały również omówione testy specjalne i testy bezpieczeństwa stosowane w diagnostyce pacjentów z problemem kręgosłupowym.

Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz przedstawiciele Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa podkarpackiego a prowadzącym dr Grzegorz Magoń.

W spotkaniu warsztatowym wzięło udział 14 osób.

Agendę spotkania umieściliśmy w komunikacie: https://kif.info.pl/events/spotkanie-warsztatowe-dla-fizjoterapeutow-z-rzeszowa-oraz-wojewodztwa-podkarpackiego

NEWSLETTER