PL

Rekonstrukcji ACL – warsztaty w Biłgoraju

„Rekonstrukcja ACL-trening medyczny i planowanie procesu usprawniania” – tak brzmiał temat kolejnych „Warsztatów pod ręką” organizowanych przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów na Lubelszczyźnie.

W sobotę 13 kwietnia 2024 r. trzydziestu fizjoterapeutów z regionu spotkało się w Biłgoraju, aby pogłębić wiedzę z zakresu usprawniania pacjentów z uszkodzeniami więzadła krzyżowego przedniego za pomocą treningu.

Uczestnicy warsztatów chętnie brali udział w części teoretycznej spotkania, a także aktywnie ćwiczyli w panelu praktycznym. Na wszystkie pytania nurtujące słuchaczy odpowiadał specjalista terapii ruchem, mgr Sebastian Krawczyk. Mgr Krawczyk przybliżył m.in. schemat współpracy trenera, fizjoterapeuty i ortopedy w procesie leczenia uszkodzeń ACL. Podkreślił również znaczenie ćwiczeń wspomagających profilaktykę przeciwurazową.

Sobotnie warsztaty były również okazją do wymiany doświadczeń oraz inspirujących rozmów o przyszłości profesji. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowały Ewelina Okoniewska, koordynator wojewódzki KRF, oraz Karolina Tomaszewska, specjalista w Lubelskim Oddziale Terenowym Biura KIF.

NEWSLETTER