PL

Podwyżki dla fizjoterapeutów: mniej niż moglibyśmy osiągnąć

15 czerwca 2021 roku Sejm odrzucił poprawki Senatu i Sejmowej Komisji Zdrowia, które zawierały postulaty wszystkich zawodów medycznych o znaczącym podniesieniu wynagrodzeń. Został przegłosowany i przyjęty dużo mniejszy wskaźnik proponowany przez ministra zdrowia i popierany przez OZZPF (dla porównania tabelka).

W innych krajach europejskich medycy zarabiają nawet 3 średnie krajowe ,a u nas nie możemy wywalczyć jednej. Nasze kompetencje, ale i odpowiedzialność za ludzkie zdrowie wymagają odpowiedniego wynagrodzenia. Nie rozumiemy, dlaczego niektóre związki zawodowe działają na rzecz wprowadzenia mniejszych podwyżek dla fizjoterapeutów. Zmiana wskaźników i podwyżki to proces, który trwa wiele lat. Jeśli zgodzimy się na te „ochłapy” teraz, to zamrozimy kolejne zmiany na kilka lat – podsumował sytuację ze zmianami wskaźników i głosowaniem w sejmie Tomasz Niewiadomski, wiceprezes KIF.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów aktywnie działa na rzecz podniesienia wycen świadczeń fizjoterapeutycznych, tak aby było zapewnione źródło finansowania podwyżek.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów z innymi organizacjami skupiającymi przedstawicieli zawodów medycznych, pracodawców oraz samorządów terytorialnych przygotowuje kolejne działania i aktywności. Wczoraj grupa ok. 150 fizjoterapeutów wraz z wiceprezesem KIF Tomaszem Niewiadomskim uczestniczyła w manifestacji i proteście przed Sejmem.

 

NEWSLETTER