3 lutego, w sobotę, w Lublinie odbyły się pierwsze w woj. lubelskim „Warsztaty pod ręką – sobota z KIF w Twoim regionie”. Tematem spotkania była „Ultrasonografia w praktyce fizjoterapeuty”. W wydarzeniu wzięło udział dwudziestu dziewięciu terapeutów z różnych zakątków Lubelszczyzny. Warsztaty otworzyła Ewelina Okoniewska – koordynator wojewódzki a zajęcia prowadził lek. Michał Kanak.

Prowadzący w skondensowanej formule przybliżył zagadnienia teoretyczne związane z obsługą specjalistycznego sprzętu USG oraz fachową terminologią. Fizjoterapeuci mogli pogłębić wiedzę z zakresu urazów i schorzeń kończyn górnych i dolnych. W programie znalazły się takie tematy jak: niestabilność ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia, uszkodzenia ścięgna mięśnia nadgrzbietowego, zespół kanału Guyona, entezopatia ścięgien mięśni pośladkowych, choroba Osgood-Schlattera, tendinopatia i entezopatia ścięgna Achillesa.

Spotkanie oprócz walorów edukacyjnych było również okazją do wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń dotyczących przyszłości zawodu fizjoterapeuty. Kolejne warsztaty na Lubelszczyźnie odbędą się już 24 lutego w Białej Podlaskiej.