PL

Oto wyniki Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie górskim!

Znamy pełne rezultaty Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w odmianie górskiej. Zawody odbyły się 17 września 2022 r. w Świeradowie w ramach imprezy, której głównym organizatorem była firma Bike Maraton. Oto klasyfikacja w kategorii kobiet i mężczyzn.

Na podium wśród Pań znalazły się następujące osoby:

 1. Julia Borowska – Święciechowa – Mistrzyni Polski Fizjoterapeutów w MTB,
 2. Hanna Machura – Powęzka – Piekary Śląskie,
 3. Daria Burzyńska – Ostrów Wielkopolski.

Męskie podium prezentowało się nastepująco:

 1. Sebastian Wolny – Podgórzyn – Mistrz Polski Fizjoterapeutów w MTB,
 2. Tomasz Handy – Mikołów,
 3. Karol Januszkiewicz – Bolesławiec.

W ramach głównej ceremonii nasze Mistrzynie oraz Mistrzowie zostali uhonorowani statuetkami ufundowanymi przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów. Trofea były wręczane przez Marzenę Kobylańską – koordynatora wojewódzkiego oraz Dariusza Milko – przedstawiciela Komitetu Organizacyjnego MPF. Mistrzynie i Mistrzowie dostali dodatkowe nagrody od sponsorów zawodów.

Po dekoracji zawodników uczestnicy zawodów przenieśli się do hotelu Sanus. Tam podsumowaliśmy rywalizację. Zgodnie z tradycją, Dariusz Milko i Jędrzej Wierzchowski – członkowie Komitetu Organizacyjnego MPF w towarzystwie Marzeny Kobylańskiej – koordynatorki wojewódzkiej, wręczyli nagrody otrzymane od licznych sponsorów zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Zgodnie z regulaminem MPF, zwycięzcy w kategorii OPEN nie byli brani pod uwagę przy w/w klasyfikacji. Przydzielono nagrody w kategoriach: I – do 35 roku życia, II – 35-55 lat i III – pow. 55 roku życia.

Wśród Pań w kategoriach I i III nagród nie wręczono (brak uczestniczek).

Kategoria II – 35-55 lat:

 1. Natalia Rogaczewska – Zielona Góra,
 2. nie przydzielono,
 3. nie przydzielono.

Wśród Panów:

Kategoria I – do 35 roku życia:

 1. Bartosz Moskwa – Jelenia Góra,
 2. nie przydzielono,
 3. nie przydzielono.

Kategoria II – 35-55 lat:

 1. Paweł Jaźwa – Łańcut,
 2. Paweł Januszkiewicz – Jelenia Góra,
 3. Paweł Tutaj – Tarnów.

Kategoria III – pow. 55 roku życia:

 1. Dariusz Milko – Jelenia Góra,
 2. Jędrzej Wierzchowski – Inowrocław,
 3. nie przydzielono.

Dopisek „nie przydzielono” oznacza brak startujących zawodników spełniających kryteria w/w kategorii wiekowych.

Na zakończenie miłego spotkania przy kawie i ciastku odbyło się losowanie nagród wśród obecnych uczestników zawodów. Dzięki hojności naszych sponsorów wymienionych na opublikowanym plakacie MPF, nikt nie wyszedł z naszej imprezy z pustymi rękoma.

Jeszcze raz podziękowania za udział w Mistrzostwach i serdeczne GRATULACJE dla MISTRZÓW oraz zawodników – fizjoterapeutów na podium.

Poniżej prezentujemy fotorelację, którą zawdzięczamy uprzejmości Andrzeja Gwoździa z Jarosławia. Andrzej nie dosyć, że startuje w zawodach, to jeszcze we współpracy z córką i synem dokumentuje nasze zmagania od samego początku trwania MPF.

NEWSLETTER