PL

Obchody Światowego Dnia Fizjoterapii w Warszawie

Z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii, Mazowiecki Oddział Terenowy Biura KIF zorganizował szereg wydarzeń. 

8 września, w siedzibie KIF w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa inaugurująca ogólnopolską kampanię społeczną “Popraw jakość życia” pod hasłem “Fizjoterapia – samo się nie zrobi”. Wydarzenie to stanowiło oficjalne rozpoczęcie obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii. 

Dodatkowo, we współpracy z ekspertami z Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, KIF zorganizował spotkanie w Mazowieckim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia NFZ. Spotkanie odbyło się pod hasłem “Rola fizjoterapii i fizjoterapeutów w profilaktyce oraz leczeniu zapalenia stawów”. Wsparcie merytoryczne i organizacyjne ze strony Krajowej Izby Fizjoterapeutów zapewnił koordynator KRF województwa mazowieckiego, Michał Szafarewicz. 

Ze strony Instytutu porad udzielali fizjoterapeuci Ewelina Pyra i Marcin Kożuchowski oraz lekarz Adam Zalewski. Spotkanie przyciągnęło wielu pacjentów, nie tylko zainteresowanych tematyką reumatoidalną. W ramach obchodów pacjenci otrzymali broszury informacyjne oraz drobne gadżety z logo KIF. Na chwilę dołączył do spotkania dr Tomasz Dybek, prezes KRF. 

Tego samego dnia Mazowiecki Oddział Terenowy zorganizował również Dzień Otwarty Biura KIF w Warszawie.

NEWSLETTER