9 września 2023 r. w CWI Centrum Wózków Inwalidzkich, ul. Okólna 1 w Lublinie w ramach obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii odbyło się spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów z regionu.

Lubelski Oddział Terenowy Biura KIF przygotował dla fizjoterapeutów kilka ciekawych tematów:

  • „Trening medyczny – urazowe zapalenie stawu, realna rola treningu”, który poprowadził mgr Sebastian Krawczyk
  • „Kombinezon MOLLII” przedstawił fizjoterapeuta mgr Tomsz Dyniec, natomiast o ciekawe przedstawienie nowości z zakresu zaopatrzenia ortopedycznego zadbał mgr Rafał Kowalski.
  • „JOGA – ćwiczenia na zdrowe stawy” poprowadziła mgr Ewa Frysztak
  • „Skolioza” – diagnostykę i postepowanie terapeutyczne przybliżyły dr n.med. Irmina Blicharska-Kubiś, mgr Sylwia Makowska.

Specjalnie na wydarzenie zorganizowane przez Lubelski Oddział Terenowy Biura KIF przyjechał prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów dr Tomasz Dybek, który złożył życzenia fizjoterapeutom z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii oraz chętnie odpowiadał na wszystkie zadane pytania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do CWI Centrum Wózków Inwalidzkich za udostępnienie miejsca oraz Fizjoactiv za wsparcie i przekazanie prezentu dla uczestników warsztatów.