PL

Obchody Światowego Dnia Fizjoterapii w Bydgoszczy

W ramach obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii, który przypada na 8 września, w Bydgoszczy odbyły się liczne atrakcje dla osób zainteresowanych zdrowym trybem życia. Wśród nich były bezpłatne treningi, warsztaty i marsz z kijkami.

Obchody rozpoczęły się już 7 września. Tego dnia koordynator KRF województwa kujawsko-pomorskiego dr Dorota Ratuszek-Sadowska oraz dr Anna Lewandowska, ekspertki w dziedzinie fizjoterapii, odwiedziły pacjentów w Klinice Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela. Przyjęła je mgr Barbara Mykaj, doświadczona fizjoterapeutka pracująca w Klinice od lat. Pacjenci otrzymali broszury informacyjne oraz drobne upominki.

8 września na terenie Bydgoskiej Szkoły Wyższej odbył się trening dedykowany osobom starszym pt. „Bądź aktywny w każdym wieku – popraw jakość życia!”. Ćwiczenia pod czujnym okiem mgr Katarzyny Piekut miały na celu poprawę kondycji fizycznej seniorów.

Tego samego dnia fizjoterapeuci z regionu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Zastosowanie kinesiotapingu w reumatologii i bólach stawów”, które poprowadzili dr Michał Dylewski i mgr Monika Dylewska.

9 września w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku odbył się „Marsz po zdrowie z Nordic Walking”. Po rozgrzewce i instruktażu z prawidłowej techniki chodu z kijkami uczestnicy wyruszyli na intensywny, ale fantastycznie relaksujący ciało i umysł trening, który poprowadziła również mgr Katarzyna Piekut.

NEWSLETTER